PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jest kara dla dentysty za niewłaściwe leczenie, ale nie za alkohol

ms
22-02-2017, 08:57
Jest kara dla dentysty za niewłaściwe leczenie, ale nie za alkohol Dentysta skazany (foto: pixabay)
Sędzia uznała dentystę za winnego tego, że usunął pacjentce nie ten ząb, który powinien być usunięty. Dariusz N. realizował zabieg, będąc ponoć pod wpływem alkoholu.

Kara jest taka: Dwa lata pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzy i trzy lata zakazu wykonywania zawodu lekarza.

Sędzia Anna Hanus-Klara uznała oskarżonego za winnego tego, że 17 czerwca 2013 r. w czasie wykonywania zabiegu w prywatnym gabinecie usunął pacjentowi jednego zęba i oszlifował kilka innych. Przeprowadzenie tego zabiegu było nieuzasadnione i nieprawidłowe.

Sąd uniewinnił stomatologa od drugiego zarzucanego mu czynu, czyli wykonywania zabiegu pod wpływem alkoholu. Jak ocenili biegli, mimo iż stomatolog w chwili zatrzymania przez policję był pijany (kilka godzin po zabiegu), nie można wykluczyć, że pił po wizycie, jak sam tłumaczył. Stomatolog musi też zapłacić m. in. 5 tys. zł grzywny i 11 tys. zł kosztów procesu.

Jak już informowaliśmy, skargi na dentystę z Radomska złożyła dwójka pacjentów. Mężczyzna i młoda dziewczyna utrzymywali, że pijany dentysta wyrwał im nie te zęby, które powinien wyrwać.

Skazany przyznał, że jest uzależniony od alkoholu. Po ostatnich problemach z prawem, do których trzeba dołączyć zatrzymanie go przez policję podczas jazdy po pijanemu samochodem, stomatolog poddał się leczeniu w ośrodku zamkniętym.

Biegły nie potrafił orzec, czy w chwili wykonywania zabiegów oskarżony był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie (2,7 promila) wykonano po kilku godzinach od zgłoszenia się pacjentów na policję. Trudno było ustalić czy dentysta pił alkohol przed, czy po wykonanych ekstrakcjach. Okazuje się, że oba zabiegi były przeprowadzone fachowo. Problem w tym, że dentysta wyrwał nie te zęby co trzeba.

Czytaj także: 
Biegli kiedyś pewnie ustalą czy dentysta był pijany
Pijany dentysta przyjmował pacjentów
Dentysta z Radomska – sprawy sądowej cd.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH