PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak określać terminy wizyt, gdy umowa z NFZ się kończy

en
11-04-2016, 10:27
Jak określać terminy wizyt, gdy umowa z NFZ się kończy Jak przepisowo utworzyć kolejkę z pacjentów
Łódzki OW NFZ przypomina, że świadczeniodawcy, którym umowa z NFZ kończy się i którzy nie będą starali się o jej przedłużenie, mają obowiązek wydać pacjentom zaświadczenia o wpisaniu na listę oczekujących.

Z obowiązku ustawiania pacjentów w kolejce nie jest zwolniony świadczeniodawca nawet jeśli przewidywany termin realizacji świadczenia wykracza poza okres obowiązywania umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. W takim przypadku powinno się także wskazać datę pierwszego wolnego terminu na liście oczekujących.

Ministerstwo Zdrowia uwalnia od tego obowiązku tylko tych świadczeniodawców, którzy zadeklarują zakończenie realizacji świadczeń w ramach NFZ i do końca obowiązywania umowy mają zaplanowane świadczenia. W ich przypadku pierwszy wolny termin, ujęty w sprawozdaniu, powinien być ostatnim dniem obowiązywania umowy.

Tym pacjentom, którzy nie uzyskali świadczenia - usługodawca (któremu umowa z NFZ zakończyła się) ma obowiązek wydać zaświadczenie o wpisaniu na listę oczekujących. Zaświadczenie to powinno zawierać datę zgłoszenia się pacjenta do placówki. Od niej ma zależeć termin wyznaczany przez kolejnego świadczeniodawcę, do którego się pacjent zgłosi.

W przypadku świadczeń, udzielanych na podstawie skierowań, świadczeniodawca musi wydać także oryginał tego skierowania (złożonego przez pacjenta).

Więcej: nfz-lodz

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
świadczeniodawcy   świadczenia stomatologiczne   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH