PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Irlandczycy zachwyceni centrum rozstrzygania sporów z dentystami

03-10-2012, 05:59
Irlandczycy zachwyceni centrum rozstrzygania sporów z dentystami (źródło: sxc.hu)
Irlandczycy zachwyceni centrum rozstrzygania sporów z dentystami (źródło: sxc.hu)
Powołana do życia w maju br. Dental Complaints Resolution Service, czyli organizacja zajmująca się rozstrzyganiem sporów pomiędzy pacjentami a stomatologami jest wysoko oceniania przez obie strony konfliktów.

DCRS zostało zainicjowane przez, Irish Dental Association (IDA) (Irlandzkie Towarzystwo Stomatologiczne), głównie w celu odciążenia sądów cywilnych, które w ostatnich latach zostały obciążone koniecznością rozstrzygania, coraz częstszych sporów na linii pacjenci dentyści. Orzekanie zajmowało wiele czasu i było kosztowne zarówno dla budżetu kraju jak i samych zainteresowanych. Głównie jednak dla dentystów, którzy często narażeni byli na zarzuty niemające uzasadnienia a jednak generowały koszty sądowe.

DCRS jest tańsze i działa szybciej niż tradycyjne sądy. Jak podkreślają twórcy centrum ma nie tylko rozstrzygać problemy, ale również promować bezpieczne i wysokiej jakości usługi stomatologiczne. Jak pokazują statystyki z pierwszych miesięcy działalności DCRS, najwięcej sporów wynika z wysokości cen usług stomatologicznych. Pacjenci często zarzucają również lekarzom złą obsługę, zarówno podczas leczenia jak i w trakcie wizyt kontrolnych.

Co ważne, Dental Complaints Resolution Service zapewnia stomatologom pełny dostęp do oświadczeń niezadowolonych klientów, co pozwala na odpowiednie przygotowanie się do konfrontacji.
Jak zaznaczają przedstawiciele DCRS, większość spraw rozwiązywana jest ze wzajemną satysfakcją stron.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH