PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GIODO: będą kontrole w przychodniach i poradniach lekarskich

en
13-02-2017, 09:03
GIODO: będą kontrole w przychodniach i poradniach lekarskich GIODO zapowiada kontrole w niepublicznych poradniach lekarskich (fot. pixabay)
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiada w tym roku kontrole w przychodniach i poradniach lekarskich, w tym niepublicznych.

Konieczność podawania wielu danych podczas rejestracji w przychodni lub poradni lekarskiej, bez zapewnienia ich poufności i poszanowania prywatności, to sytuacje, na które do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) wciąż skarżą się pacjenci. Dlatego placówki medyczne znalazły się w planie kontroli przeprowadzanych przez inspektorów GIODO oraz w planie sprawdzeń, jakie na zlecenie Generalnego Inspektora wykonują administratorzy bezpieczeństwa informacji (ABI).

Sprawdzane będzie w jaki sposób są przetwarzane dane osobowe podczas rejestracji pacjentów. Pacjenci niejednokrotnie muszą podawać swoje dane w obecności innych osób, ocenie poddane zostaną także środki techniczne i organizacyjne mające zabezpieczyć dane osobowe.

Zapowiedź, zapowiedzią, ale "moce przerobowe" inspektorów GIODO są tak znikome, że niebezpieczeństwo trafienia na listę kontrolną są znikome.

Więcej: giodo.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
GIODO   dane pacjenta przechowywanie  

POLECAMY W SERWISACH