• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdy przekształcasz podmiot leczniczy w spółkę z o. o.

smn
25-05-2017, 09:21
Gdy przekształcasz podmiot leczniczy w spółkę z o. o. Obowiązki wobec NFZ przy przekształceniu podmiotu leczniczego w spółkę z o.o. (fot. pixabay)

Marcin Bartyński, radca prawny ostrzega, że przekształcenie podmiotu leczniczego w sp. z o. o. wiąże się także z dopełnieniem obowiązku wobec NFZ. O ile oczywiście prowadzący praktykę ma zawarty kontrakt z NFZ.

Dentysta, który chce przekształcić swoją praktykę w sp. z o. o. i ma podpisany kontrakt z  NFZ powinien uważnie przeczytać ogólne warunki umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, radzi Marcin Bartyński, radca prawny.

Znajduje się tam przepis, który nakłada na podmiot leczniczy obowiązek poinformowania NFZ o zamiarze „dokonania zmian podstaw formalno-prawnych prowadzonej działalności, mających istotny wpływ na sposób realizacji umowy”. Właśnie przekształcenie jest taką zmianą podstaw formalno-prawnych.

Obowiązek poinformowania NFZ o zamiarze przekształcenia należy wykonać najpóźniej na 30 dni przed dniem przekształcenia. A najpóźniej 7 dni od dnia przekształcenia należy przedłożyć NFZ dokument potwierdzający fakt przekształcenia.

Niedopełnienie tych obowiązków naraża na karę umowną, informuje Marcin Bartyński.

Więcej: przeksztalceniewspolkezoo.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH