• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdy podmiot leczniczy przekształcany jest w spółkę z.o.o.

en
10-08-2017, 12:25
Gdy podmiot leczniczy przekształcany jest w spółkę z.o.o. Wymogi związane z przekształcaniem podmiotu leczniczego w spółkę z.o.o. (fot. pixabay)
Przekształcenie podmiotu leczniczego w spółkę z o. o. wymaga zmiany wpisu w rejestrze podmiotów leczniczych, jak i kiedy do zrobić radzi Marcin Bartyński, radca prawny, specjalista od procesu przekształceń.

W trakcie przekształcania podmiotu leczniczego w spółkę z o. o. należy dokonać zmian we wpisie do rejestru podmiotów leczniczych prowadzonego przez wojewodę.

Jest na to 14 dni od dnia wpisania podmiotu leczniczego do KRS. Na czym mają polegać zmiany?Należy zaktualizować nazwę, formę organizacyjno-prawną, REGON, NIP.

Zmiana wpisu podlega opłacie w wysokości 5 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia bez wypłaty nagród z zysku. Obecnie opłata wynosi ok. 214 zł i stanowi dochód budżetu państwa.

W przypadku niezgłoszenia zmian w terminie wojewoda może nałożyć na podmiot leczniczy karę pieniężną w wysokości do dziesięciokrotności minimalnego wynagrodzenia, ostrzega Marcin Bartyński.

Więcej: przeksztalceniewspolkezoo.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH