PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinet: w święta – odświętnie, ale bez przesady

ms
24-12-2017, 09:09
Gabinet: w święta – odświętnie, ale bez przesady Ozdoby świąteczne w gabinecie (foto: pixabay)
Poczekalnię gabinetu dentystycznego powinny przystrajać zwyczajowe ozdoby świąteczne. Uwaga jednak, akcent świąteczny ma pozostać tylko akcentem. Tabun jelonków prowadzący wprost do drzwi dentysty – odpada.

Wydatki na zakup kwiatów ciętych, dekoracji świątecznych i okolicznościowych uznaje się za uzasadnione, gdyż wystrój odświętny jest obecnie jednym z wymogów stawianych przez klientów. Wydatki te, na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, potrącane są w dacie ich poniesienia.

Prawdą jest, że: choinki, lampki, stroiki, bombki - to wszystko może umilać pobyt pacjentom w gabinecie dentystycznym. Prawdą jest także to, że tego typu ozdoby nie mogą być ponad miarę wystawne (okazałe, ekskluzywne, wytworne), a więc odbiegające od zwyczajowo przyjętych norm obowiązujących wśród właścicieli klinik stomatologicznych działających w okolicy. Tylko bowiem wówczas wydatki na takie ozdoby oraz na świeże kwiaty można potraktować jako koszty związane z funkcjonowaniem firmy i zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodów.

Pamiętać należy, że inspektorzy kontroli skarbowej mogą skrupulatnie analizować to, czy dekoracje, aby nie przekraczają zwyczajowo przyjętych norm w gabinetach stomatologicznych, a trudno jest ściśle określić co pod tym względem jest zwyczajowo przyjętą normą w branży stomatologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
koszt uzyskania przychodu  

POLECAMY W SERWISACH