PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Elbląg: dobre imię lekarzy dentystów – obronione!

ws
22-07-2015, 12:10
Elbląg: dobre imię lekarzy dentystów – obronione! Szkalowanie dentystów nie jest bezkarne (foto: pixabay)
Autorka artykułu, zarzucającego elbląskim lekarzom dentystom brak rzetelności, nie pracuje już w redakcji Elblag.net.

Redakcja Elblag.net przeprosiła elbląskich lekarzy dentystów za naruszenie ich dóbr osobistych. W szczególności, za użycie sformułowania „Szybka reakcja i dokładne rozpoznanie to atut niewielkiej ilości elbląskich dentystów”. Takiego sformułowania użyła dziennikarka Magdalena Marcinkiewicz w artykule pod tytułem „Za błąd dentysty możesz domagać się odszkodowania”.

W obronie dobrego imienia elbląskich dentystów wystąpiła wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku, dr n.med. Barbara Sarankiewicz – Konopka.

Medycy argumentowali, że w każdym zawodzie zdarzają się błędy, jednak w tym przypadku autorka nie wykonała żadnych wiarygodnych badań, ankiety lub podobnych kroków, które przedstawiłyby rzetelną opinię w zakresie diagnostyki i leczenia chorób jamy ustnej i uzębienia. Dziennikarka naruszyła w ten sposób dobra osobiste poszczególnych lekarzy dentystów w Elblągu, jak i całej grupy zawodowej.

Autorka wykazała się brakiem rzetelności dziennikarskiej. Opublikowane wypowiedzi, niewiadomego pochodzenia, prezentują tylko negatywne opinie na temat elbląskich lekarzy, a na obszarze działania elbląskiej delegatury Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku zrzeszonych jest ponad 200 lekarzy dentystów, którzy w ciągu tygodnia udzielają nie mniej niż tysiąc porad.

Redakcja poinformował, że dziennikarka, która wykazała się tendencyjnym myśleniem i podejściem w publikacji nie pracuje w redakcji elblag.net od 18 lipca 2015 roku (materiał opublikowany został 22 czerwca).

Więcej: elblag.net

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OIL Gdańsk   sąd   prasa   internet  

POLECAMY W SERWISACH