PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

EDM: ciągle brak oficjalnego przesunięcia terminu

NRL/szaft
09-06-2014, 13:07
EDM: ciągle brak oficjalnego przesunięcia terminu EDM: ciągle brak oficjalnego przesunięcia terminu (źródło: Fotolia/PTWP)
Ministerstwo Zdrowia w dalszym ciągu nie przeprowadziło żadnych działań zmierzających do przesunięcia daty wejścia w życie obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej. – To oburzające – uważa Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej.
NRL przypomina, że uspokajające zapewnienia wypływające z Ministerstwa Zdrowia, mówiące o tym, iż termin ten zostanie przedłużony z 1 sierpnia 2014 r. do sierpnia 2017 r. nie znalazły jak dotychczas potwierdzenia w obowiązującym akcie prawnym.

- W takiej sytuacji niezrozumiały jest brak odpowiedzi na pismo, jakie do Ministra Zdrowia skierował w tej sprawie Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (30 kwietnia 2014 r.). Brak odpowiedzi na pismo zwracające uwagę na konieczności przyśpieszania procesu legislacyjnego tak, aby stosowna zmiana przepisów ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia weszła w życie przed 1 sierpnia 2014 r., nie może być w tej sytuacji odbierane inaczej, niż wyraz lekceważenia całego środowiska lekarskiego - czytamy w stanowisku Prezydium.

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wezwało ministra zdrowia do podjęcia niezwłocznych działań zmierzających do realizacji zapewnień o przesunięciu terminu wejścia w życie obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH