PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dzieci skarżypyty doniosły na dentystę

ms
13-10-2016, 16:17
Dzieci skarżypyty doniosły na dentystę Dzieci doniosły na dentystę (foto: pixabay)
Przegląd stomatologiczny dzieci ze szkoły podstawowej w Ksawerowie zakończył się skandalem. Dentysta przebadał 50 uczniów nie zmieniając rękawiczek. Ponoć.

No właśnie, jak było - pewności nie ma. Dentysty nie udało się jeszcze przesłuchać. Relacja pochodzi wyłącznie od dzieci, które twierdzą, że wchodziły do gabinetu stomatologicznego parami i widziały, że dentysta  nie kłopotał się zmianą rękawiczek podczas badania.

Zaalarmowana przez rodziców, sprawą zajęła się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pabianicach. W Ośrodku Zdrowia SPZOZ w Ksawerowie przeprowadzono kontrolę.

Małgorzata Sumińska, dyrektor pabianickiego sanepidu zastrzega się, że na wyroki za wcześnie, gdyż nie udało się jeszcze uzyskać relacji z ust dentysty.

Z kolei Wioletta Domańska, dyrektorka placówki SPZOZ w Ksawerowie zapewniła, że w koszu na śmieci znalazła wiele par rękawiczek, które musiały być zużyte w trakcie badania dzieci.  Przesłuchana w sprawie ma być pielęgniarka obecna przy badaniach.

W ośrodku nie brakuje ani narzędzi sterylnych ani jednorazowych rękawiczek, których ostatnio kupiono zapas (w gabinecie dentysty jest ok. 1 tys. szt.).

 

Więcej: expressilustrowany.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
przegląd stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH