PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dogadaj się z ubezpieczycielem ile za informację o stanie zdrowia pacjenta

ms
20-06-2016, 09:13
Dogadaj się z ubezpieczycielem ile za informację o stanie zdrowia pacjenta Umowa z ubezpieczycielem (foto: pixabay_
Minister zdrowia przygotował projekt rozporządzenia regulującego zasady udzielania przez podmioty lecznicze informacji ubezpieczycielom na temat stanu zdrowia ubezpieczonych lub osób, na rachunek których ma zostać zawarta umowa ubezpieczenia.

Opłaty za przekazywanie informacji zakładom ubezpieczeń (ich wysokość) określać mają wspólnie obie strony, z uwzględnieniem kosztów poniesionych przez podmiot leczniczy, niezbędnych do wytworzenia, przetworzenia i udzielenia informacji.

Dane o stanie zdrowia dotyczą osób, którym udzielono świadczeń w związku z wypadkiem lub zdarzeniem losowym, będącym podstawą ustalenia wysokości odszkodowania lub świadczenia.

Wydanie tych przepisów wymusza, obowiązująca od 1 stycznia 2016 r. ustawa z 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. poz. 1844).

Dotychczas przepisy w tym zakresie zawierało rozporządzenie ministra zdrowia z 17 maja 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i trybu udzielania zakładom ubezpieczeń przez podmioty wykonujące działalność leczniczą informacji o stanie zdrowia ubezpieczonych lub osób, na rzecz których ma zostać zawarta umowa ubezpieczenia, oraz sposobu ustalania wysokości opiat za udzielenie tych informacji (Dz.U. poz. 605).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ubezpieczenia  

POLECAMY W SERWISACH