PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dewastują uzębienie niedozwolonymi preparatami do wybielania zębów

en
15-04-2016, 09:23
Dewastują uzębienie niedozwolonymi preparatami do wybielania zębów Wybielanie zębów bez głowy (foto: pixabay)
Lokalne władze brytyjskie przestrzegają przed żelem do samodzielnego wybielania zębów. Niektóre specyfiki zawierają nawet pięciokrotnie większe stężenie nadtlenku wodoru niż jest to oficjalnie dopuszczone.

Skutki ich stosowania mogą być opłakane: infekcje jamy ustnej, poparzenia, pęcherze i obkurczanie się dziąseł, uszkodzenia nerwów i szkliwa. Z równie dobrym skutkiem można szczotkować zęby żrącą bielinką. 

- Jedynie dentyści z uprawnieniami prowadzą bezpieczne zabiegi wybielania, oczywiście preparatami dopuszczonymi do użycia – przypomina British Dental Association. Nie warto ryzykować i wypróbowywać na własną rękę podejrzane specyfiki.

Tymczasem tylko w rejonie Warwickshire, od maja 2015 r. do lutego 2016 r. skonfiskowano 15 tys. preparatów do wybielania zębów niejasnego pochodzenia. Niektóre z nich zawierały ponad 33 proc. nadtlenku wodoru, co w zestawieniu z roztworami 0,1 - 6 proc., z reguły stosowanymi przez dentystów, powinno przemawiać do wyobraźni.

Na nic jednak ostrzeżenia  brytyjskiego ministerstwa zdrowia, że zabiegi wykonywane produktami, klasyfikowanymi jako wyroby kosmetyczne, a które mają ponad 6 proc. nadtlenku wodoru przez osoby niebędące dentystami, jest niebezpieczne dla zębów i dziąseł. Na nic kary i grzywny. W ubiegłym roku skazano 32 osoby, prowadzące gabinety kosmetyczne, za wykonywanie usług wybielania zębów niedozwolonymi preparatami. Ale jak przyznaje British Dental Association zasądzane grzywny są śmiesznie niskie i nie mogą być skuteczne. 

Ślepa wiara w skuteczność i szybkie działanie żelu, idąca w parze z pragnieniem posiadania jaśniejącego niezwykłą bielą uśmiechu, są silniejsze od rozsądku.

Więcej: bbc.com

Czytaj także: Czerwona kartka za wybielanie zębów uwaga na nadtlenek-wodoru
Wybielanie zębów prośba o zglaszanie niepożądanych dzialań
CED ostrzega borany w wybielaniu zębów bezwzglednie zakazane
Naturalne środki wybielajace pod lupą naukowców z University of Iowa

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
nadtlenek wodoru   wybielanie zębów  

POLECAMY W SERWISACH