PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto uważaj na oszukańcze przesyłki

ms
10-08-2016, 08:14
Dentysto uważaj na oszukańcze przesyłki Dentyści otrzymują bezwartościowe przesyłki (foto: pixabay)
Przestępcy znowu wzięli na celownik dentystów, tym razem wysyłając do nich przesyłki za pobraniem. Na czym polega oszustwo?

Zastanawia bezczelność przestępców, którzy masowo wysyłają na adresy gabinetów dentystycznych przesyłki oznakowane jako materiały stomatologiczne.

Kwoty pobrania może nie są szokujące, wynoszą bowiem w granicach 130 zł, ale pomnożone przez znaczną liczbę odbiorców, czynią nieuczciwy zarobek całkiem pokaźnym.

Okazuje się bowiem, że wielu dentystów, przyzwyczajonych, do tego że otrzymuje bardzo często pocztą materiały stomatologiczne, nie sprawdza zawartości paczki i w ciemno za nią płaci.

Tym razem w zamian za 130 zł adresaci otrzymują m.in.: słoik dżemu, koszulki,  czasopisma. Każda z przesyłek jest znikomej wartości, o ile można mówić w ogóle o wartości czegoś, czego się nie zamawiało.

Nie trudno zgadnąć, że próby nawiązania kontaktu z oszustami są bezowocne. Przestępczy proceder będzie trwał dopóki policja nie zajmie się tajemniczą firmą wysyłkową, która zarejestrowana została kilkanaście dni temu.

Dentystom można przekazać dwie rady. W żadnym przypadku nie płacić za paczki przed kontrolą ich zawartości, fakty oszustwa zgłaszać na policję, nawet gdy strata nieznacznie przekracza 130 zł.

Więcej: niebezpiecznik.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
przestępstwo w gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH