• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka wyłudziła 700 tys. zł z NFZ – kara: dwa lata w zawieszeniu

js
15-02-2016, 08:33
Dentystka wyłudziła 700 tys. zł z NFZ – kara: dwa lata w zawieszeniu Dentystka skazana za wyłudzenie pieniędzy z NFZ (foto: pixabay)
Wyrok sądowy zapadł. Nieprawomocny. Dentystkę, która przez siedem lat wystawiła NFZ rachunki bez pokrycia na kwotę 700 tys. zł, skazano na dwa lata w zawieszeniu na pięć. Nieuprawniona refundacja dotyczyła fikcyjnego leczenia ponad tysiąca dzieci.

Dentystka, jedna z dwójki rzeszowskich stomatologów oskarżonych o wyłudzenie z NFZ pieniędzy, przyznała się do winy dobrowolnie, jeszcze w połowie 2015 r. zaaprobowała karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

Oszustwo wyszło na jaw w sierpniu 2014 r. Dentystka dopuściła się również poświadczenia nieprawdy - w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kobieta przyznała się do winy i zaaprobowała karę dwóch lat więzienia, z zawieszeniem na lat pięć. Dentystka zobowiązała się do zwrotu zagarniętej kwoty, ma także zapłacić grzywnę.

Skazana pracowała w Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie.

Drugi oskarżony rzeszowski lekarz dentysta miał dokonać na szkodę NFZ wyłudzenia ok. 157 tys. zł. Nie przyznał się do winy.

Przypomnijmy, że jak zazwyczaj w tego typu przypadkach - nadużycia ujawniono w wyniku analizy rekordów widniejących w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie:
Dentystka przyznała się do wyłudzenia pieniędzy z NFZ
Dentyści oszukiwali NFZ - jest akt oskarżenia
Bliski finał afery w sprawie leczenia zębów „na papierze"

Więcej: rzeszow.tvp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH