PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka przyznała się do wyłudzenia pieniędzy z NFZ

js
07-07-2015, 08:01
Dentystka przyznała się do wyłudzenia pieniędzy z NFZ Sprawa nieuczciwych dentystów w sądzie (foto: pixabay)
Dentystka, jedna z dwójki rzeszowskich stomatologów oskarżonych o wyłudzenie z NFZ pieniędzy, przyznała się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze.

Dentystce, która pracowała w Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie, postawiono zarzut wyłudzenia z NFZ 720 tys. zł. Oskarżona dopuścić się miała również poświadczenia nieprawdy - w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kobieta przyznała się do winy i aprobuje karę dwóch lat więzienia, z zawieszeniem na lat pięć. Dentystka zobowiązała się do zwrotu zagarniętej kwoty, ma także zapłacić grzywnę – poinformowała TVP Rzeszów Agnieszka Zięba z prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Drugi oskarżony lekarz dentysta miał dokonać na szkodę NFZ wyłudzenia ok. 157 tys. zł. Nie przyznaje się do winy. Oba akty oskarżenia skierowane zostały do sądu

Przypomnijmy, że jak zazwyczaj w tego typu przypadkach - nadużycia ujawniono w wyniku analizy rekordów widniejących w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Oszustwo wyszło na jaw w sierpniu 2014 r. Okazało się, że dwójka dentystów z Rzeszowa miała dopisywać w rozliczeniach z NFZ dodatkowe wizyty pacjentów i przypadkowe osoby, pomimo, że te nigdy nie były obecne w ich gabinetach.

O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie:

Dentyści oszukiwali NFZ - jest akt oskarżenia

Bliski finał afery w sprawie leczenia zębów „na papierze"

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta oszust   dentysta w więzieniu   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH