PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka podejrzana o wyłudzenia z NFZ

kan
08-06-2017, 12:24
Dentystka podejrzana o wyłudzenia z NFZ Czy dentystka wybroni się z zarzutu wyłudzania pieniędzy od NFZ? (fot. pixabay)

Prokuratura i policja zbiera dowody w sprawie fałszywego ewidencjowania leczenia pacjentów przez dentystkę z Oleśnicy. Śledczy analizują dokumentację z gabinetu lekarki.

Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy wraz z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy ustalają czy dentystka z Oleśnicy wyłudziła środki z NFZ, chodzi o refundację świadczeń,  których w rzeczywistości nie udzieliła. Prokuratura dostała na ten temat anonimowe zgłoszenie.

Jak powiedziała portalowi MojaOlesnica.pl Aneta Świtała, prokurator rejonowy w Oleśnicy, w tej chwili trwają ustalenia, kto był pacjentem gabinetu, z jakich świadczeń korzystał, a jakie były wykazane do Funduszu. Dopiero po zakończeniu tego etapu będzie można szacować wysokość refundacji za niewykonane usługi.

Dalsze czynności potrwają przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy, ponieważ konieczne jest przesłuchanie dużej grupy pacjentów. Na razie prokuratura nie postawiła dentystce zarzutów. Formalnie postępowania toczą się "w sprawie", a nie przeciwko konkretnej osobie. O ewentualnej winie lub jej braku zadecyduje dopiero sąd.

Więcej: mojaolesnica.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   wyłudzenia   NFZ   prokuratura  

POLECAMY W SERWISACH