PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystce grozi osiem lat więzienia za wyłudzenie pieniędzy z NFZ

js
08-01-2016, 11:41
Dentystce grozi osiem lat więzienia za wyłudzenie pieniędzy z NFZ Pieniądze wyłudzone przez dentystkę z NFZ (foto: Fotolia/PTWP)
Prokuratura w Szczecinie dopatrzyła się popełnienia przez dentystkę 52 oszustw na szkodę NFZ. Kwota przedstawionych do rozliczeń usług stomatologicznych, za które z własnej kieszeni zapłacili pacjenci, wynosi ponad 27 tys. zł (na razie).

Od maja 2014 r. trwa dochodzenie w sprawie wyłudzeń pieniędzy od NFZ – zawiadomienie przesłał do prokuratury dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Do Funduszu nieuczciwa dentystka przesyłała dokumentację, z której wynikało, że realizowała usługi stomatologiczne i protetyczne w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Za procedury te faktycznie płacili pacjenci. Proceder ten trwał pomiędzy 2008 2009.

Kontynuowane jest przesłuchiwanie pacjentów, którzy korzystali z usług dentystki w latach 2010 2013. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zakończeniu dochodzenia liczba zarzutów dotyczących wyłudzeń, powiększy się.

Więcej: szczecin.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH