PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta, zabytek, eksmisja?

15-11-2012, 06:09
Dentysta, zabytek, eksmisja? (źródło: Google Maps)
Dentysta, zabytek, eksmisja? (źródło: Google Maps)
Jak zakończy się spór pomiędzy dentystą ze Szczecina a Zarządem Budynków i Lokali Komunalnych, który chce, aby lekarz wyprowadził się z ponad stuletniej kamienicy przeznaczonej do remontu? Sprawa toczyła się już w sądzie w dwóch instancjach

Za każdym razem sąd orzekał, że rodziny Andrzeja Bromirskiego nie można wysiedlić. Sam zainteresowany, przekonuje, że mógłby wyprowadzić się dobrowolnie, o ile miasto zapewni mu lokal zastępczy. Ale wyłącznie taki, do którego mógłby przenieść także gabinet stomatologiczny, który prowadzi w jednym z pomieszczeń spornej kamienicy. Na razie odrzucił dziewięć propozycji, jak twierdzi, z grzybem i wilgocią na ścianach, z powyrywanymi kablami i na peryferiach miasta.

Czytaj także: Poradnia stomatologiczna w Obrzycku na wylocie
Dentysta walczy o dobry adres
Spór toczy się o lokal w kamienicy przy ul. Malczewskiego, czyli świetną lokalizację. Od 2004 roku dom jest w rejestrze zabytków. Rzeczoznawcy od lat piszą w opiniach, że trzeba przeprowadzić jego pilny remont. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych nie może się do niego zabrać, bo ostatnie dwie rodziny wynajmujące mieszkania komunalne w budynku nie chcą się z niego wyprowadzić.

Opór dr Bromirskiego nie trudno zrozumieć. W kamienicy mieszka od dziecka, dodatkowo to świetna lokalizacja dla gabinetu stomatologicznego. Niewielkiego, jednostanowiskowego, mieszczącego się w jednym z trzech pomieszczeń wynajmowanych przez rodzinę i stanowiącego jedyny dochód rodziny. Co ciekawe otwartego tylko jeden dzień w tygodniu.
Urzędnicy tracą cierpliwość
Sprawa trafiła ostatnio na posiedzenie komisji budownictwa rady miasta. Dentysta przekonywał urzędników, że dziewięć mieszkań, które mu proponowano na zamianę, nie spełnia jego oczekiwań. Urzędnicy ZBiLK tłumaczyli radnym, że przynajmniej dwie ostatnie oferty są bardzo dobre. To mieszkania w śródmieściu. Podobny metraż, standard, do wyboru ogrzewanie gazowe lub miejskie, wyremontowane, a opłaty są na poziomie tych, jakich można spodziewać się po remoncie kamienicy przy Malczewskiego. Nie wspominali jednak o lokalu zastępczym na gabinet stomatologiczny. Dentysta tłumaczy, że jego niewielkie dochody nie pozwalają mu na otworzenie gabinetu w innym miejscu.

Nieco zdenerwowani urzędnicy zamierzają przeprowadzić wizję lokalną w proponowanych dentyście mieszkaniach. Szczególnie zdziwieni są faktem, że ten nie chce przyjąć w zmian 60-metrowego mieszkania w dzielnicy Pogodno, wraz z lokalem usługowym.

Lokator zapowiedział, że zamierza dowodzić swoich racji przed sądem. Chce podważyć wypowiedzenie umowy najmu, które otrzymał we wrześniu. Według niego nie ma do tego podstaw, bo miasto nie jest przygotowane do remontu kamienicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT  

POLECAMY W SERWISACH