• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta zabił symbol Zimbabwe

js
29-07-2015, 10:02
Dentysta zabił symbol Zimbabwe Pechowe safari z udziałem dentysty (foto: pixabay)
Skandalem zakończyło się afrykańskie polowanie bogatego amerykańskiego dentysty ze stanu Minnesota, który zabił w Zimbabwe lwa Cecila.

Podaje się, że dentysta – myśliwy polował nielegalnie, a jego przewodnicy nie mieli, wymaganych prawem, zezwoleń. Lew został wywabiony z terenu parku narodowego i w niehumanitarny sposób zabity (wykrwawiał się przez 40 godzin).

Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, gdyż lew Cecil był nieoficjalnym symbolem Zimbabwe. Losy drapieżnika monitorowane były przy pomocy nadajnika GPS, który polujący, po zastrzeleniu lwa, próbowali zniszczyć.

Strata jest bolesna, gdyż Cecil był jedynym samcem lwa afrykańskiego w regionie. W niebezpieczeństwie znalazła się szóstka jego potomstwa. Małoletnie zwierzęta mogą być potraktowane jako intruzy przez lwa, który objąłby we władanie bezpański teren.

Dentysta, uwolniony po przesłuchaniu, tak skomentował całe wydarzenie: Wyrażam głębokie ubolewanie, iż to co robię oficjalnie i odpowiedzialnie doprowadziło do godnego pożałowania wydarzenia. Jego klinika dentystyczna została zamknięta, a strona praktyki na Facebooku – zablokowana. Wcześniej FB został zalany falą hejtów.

Więcej: theguardian.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
hobby   sąd  

POLECAMY W SERWISACH