PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta oszust. To się nie dzieje naprawdę.

ms
07-04-2017, 08:30
Dentysta oszust. To się nie dzieje naprawdę. Dentysta na cenzurowanym (foto: pixabay)
Straty Podlaskiego NFZ są bezsporne. Winowajca, dentysta Wojciech B. przyznał się do winy. Będzie egzekucja długu, o ile sprawca nie ureguluje należności.

Jest duże prawdopodobieństwo, że zdefraudowane pieniądze zostaną oddane wraz z kosztami sądowymi. Strata NFZ w Białymstoku została określona do dwóch miejsc po przecinku.

Chodzi o wpisanie do rozliczeń z publicznym płatnikiem dwóch procedur, które de facto nie zostały zrealizowane. W efekcie oszustwa NFZ poniósł stratę w wysokości …47,43 zł. Nie koniec na tym. Z uwagi, że sprawa trafiła do sądu, dentysta będzie musiał jeszcze pokryć koszty sądowe w wysokości…60 zł. Razem czyni to 107,43 zł.

Koniec sprawy? Bynajmniej.
Prokurator nie zakończył sprawy, gdyż zawnioskował do sądu, o ustalenie terminu spłaty całej należności. Sąd i w tej sprawie podjął decyzję. Oskarżony będzie miał 6 miesięcy, aby podołać wpłacie pieniędzy.

Koniec sprawy? Bynajmniej.
Sąd uznał, że pół roku wystarczy, aby dentysta zebrał wymaganą kwotę, z tym jednak, że zobowiązanie dotyczy tylko 47,43 zł, bo z kosztów sądowych, w wysokości 60 zł, skazany  - został zwolniony.

Koniec sprawy? Bynajmniej.
Wyrok sądu w kwestii „darowania” 60 zł nie jest prawomocny, a więc….

 - Jak wynika ze statystyk, takie przypadki to prawdziwa rzadkość, bo zwykle kontrolowani od razu zwracają nienależnie wypłacone pieniądze i sprawa w ogóle nie trafia przed sąd – mówi w rozmowie z Radiem Białystok rzecznik podlaskiego oddziału NFZ Rafał Tomaszczuk.

 W 2016 r. na terenie działania Podlaskiego OW NFZ nieprawidłowości wykryto w 48 gabinetach lekarskich na łączną kwotę 650 tys. zł.

na podstawie: bialystokonline.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Białymstoku   dentysta oszust  

POLECAMY W SERWISACH