• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta nie może wydatków na ratunek zdrowia straconego w pracy zaliczyć w koszty

ms
15-10-2015, 09:42
  Dentysta nie może wydatków na ratunek zdrowia straconego w pracy zaliczyć w koszty Kupisz ergometr, nie zaliczysz go w koszty (foto: pixabay)
Dentystka nabyła sprzęt, dzięki któremu może funkcjonować w pracy, bo w ten sposób reperuje, stargane latami pracy, zdrowie. Takiego wydatku nie można zaliczyć w koszt uzyskania przychodu uważają urzędy skarbowe.

Dentystka nabyła ergometr, jako urządzenie do treningu mięśni przykręgosłupowych. Kobieta od 15 lat pracuje jako lekarz dentysta i praca przy fotelu stwarza jej coraz większe problemy zdrowotne. Stosowanie dodatkowych ćwiczeń fizycznych jest konieczne w celu zachowania i zabezpieczenia źródła przychodu, które nierozerwalnie związane jest z pracą w gabinecie stomatologicznym.

Dentystka pyta czy może zaliczyć wydatek na nabycie tego urządzenia w poczet kosztów uzyskania przychodu.

Odpowiedź dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie jest przecząca. - Dentystka nie może tego typu wydatków zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Brak jest bowiem związku przyczynowo - skutkowego pomiędzy ich poniesieniem a uzyskiwaniem przychodów z działalności gospodarczej – uważa dyrektor.

Urzędnicy twierdzą, że wydatki na sprzęt rehabilitacyjny nie spełniają przesłanek, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Obiektywnie nie przyczyniają się one bowiem do osiągnięcia przychodu, nie służą zachowaniu lub zabezpieczeniu źródła przychodów.

Sygnatura akt IPPB1/4511-494/15-4/AM

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH