PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta nękany przez oszukanych?

ms
27-06-2016, 08:18
Dentysta nękany przez oszukanych? Dentysta oszukiwał na nieruchomościach (foto: pixabay)
Żrąca substancja rozlana została przed gabinetem dentysty, który oskarżony jest o oszustwa polegające na oferowaniu po atrakcyjnych cenach nieruchomości, które faktycznie nie były wystawione na sprzedaż.

Wycieraczka przed centrum stomatologicznym przy Subisława na gdańskiej Żabiance, na której ktoś rozlał żrącą substancję, przesłana została do badań na skład chemiczny. Sprawca lub sprawcy narazili innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

Nieoficjalnie mówi się, że była to zemsta ze strony oszukanych znajomych i pacjentów lekarza dentysty 59-letniego Wiesława F., którym oferował do kupna atrakcyjne nieruchomości. Zainteresowani przekazywali dentyście pieniądze, aby ten dopełnił w ich imieniu formalności związanych z uzyskaniem prawa do nieruchomości. Mężczyzna, pierwotnie aresztowany, znajduje się teraz na wolności (wyszli za kaucją i są pod policyjnym dozorem).

Okazało się, że atrakcyjne apartamenty wcale nie były wystawione na sprzedaż. Proceder ten trwał kilka lat.

Znany i szanowany wśród pacjentów i znajomych lekarz dentysta z Gdańska, działając od 2014 r., oszukał wiele osób ze środowiska medycznego.

Właściciel prywatnej kliniki stomatologicznej, prawdopodobnie został namówiony do przestępczej współpracy przez Małgorzatę S., agentkę nieruchomości.

Dwójka przestępców sprzedawała mieszkania, często apartamenty w Trójmieście, które rzekomo objęte miały być procedurą windykacyjną (stąd atrakcyjna cena). Oszuści brali zaliczki na poczet aranżowanych transakcji. Faktyczni właściciele (z reguły wynajmowanych nieruchomości), nie mieli bladego pojęcia, że ich mieszkania zaoferowane zostały do sprzedaży.

Dentysta na nielegalnym procederze zarobił ponoć 2 mln zł, jego wspólniczka i prowodyrka – 6 mln zł.

Lekarz z Gdańska, ma postawionych 28 prokuratorskich zarzutów oszustwa. Niektóre osoby nie zgłosiły roszczeń, gdyż wstydzi się, że uległy namowom i okazały tak dużą łatwowierność. Ich czujność była osłabiona, ze względu na fakt, że transakcje aranżował powszechnie szanowany, zamożny lekarz dentysta.

Więcej: radiogdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta oszust   dentysta w więzieniu  

POLECAMY W SERWISACH