PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta ma wolne na Święta? Nie tak prosto.

ms
23-12-2016, 11:12
Dentysta ma wolne na Święta? Nie tak prosto. Zanim wyjedziesz na Święta (foto: pixabay)
Nie wszyscy dentyści mogą podjąć spontaniczną decyzję o zamknięciu gabinetu dentystycznego w okresie pomiędzy Świętem Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Restrykcje dotyczą tych, którzy realizują kontrakt z NFZ.

Dentysta zobowiązany jest do powiadomienia na piśmie OW NFZ o planowanej przerwie w udzielaniu świadczeń. Należy to zrobić co najmniej na 30 dni przed planowaną przerwą, wskazując przewidywany okres jej trwania.

Przerwa w udzielaniu świadczeń, wymaga zgody dyrektora OW NFZ. Zgoda taka musi być udzielona na piśmie w ciągu 14 dni od dnia otrzymania powiadomienia, a w przypadku ambulatoryjnej opieki zdrowotnej - w ciągu 8 dni.
Za zgodę uważa się także brak sprzeciwu dyrektora OW NFZ, w takim przypadku należy jednak również odczekać odpowiednio 14 i 8 dni, aby być pewnym swojego.

Nie koniec na tym. W przypadkach losowych, z dnia na dzień uniemożliwiających realizowanie usług, podmiot związany kontraktem z NFZ musi zrobić wszystko, aby zachować ciągłość udzielania świadczeń. Do obowiązków takiego podmiotu należy także niezwłoczne powiadomienie OW NFZ o zaistniałym zdarzeniu i podjętych czynnościach zaradczych.

Zgodnie z treścią § 9. pkt 2. rozporządzenia ministra zdrowia z 6 maja 2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 13 maja 2008 r.), świadczeniodawca realizuje usługi przez cały okres obowiązywania umowy, (zgodnie z określonym w umowie harmonogramem pracy oraz planem rzeczowo-finansowym, stanowiącymi załączniki do umowy).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   urlop  

POLECAMY W SERWISACH