• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta leczył będąc pijanym? Toczy się proces

dzienniklodzki.pl, ms
22-04-2015, 11:56
Dentysta leczył będąc pijanym? Toczy się proces Proces w sprawie leczenia pacjenta w stanie nietrzeźwości (foto: sxc.hu)
Dariusz N., dentysta z Radomska, oskarżony jest o przyjmowanie pacjentów w stanie nietrzeźwości. Oskarżający stomatologa pacjent uważa, że na szwank wystawione zostało jego zdrowie, a być może i życie.

Do incydentu doszło w czerwcu 2013 r. W czasie wykonywania zabiegu stomatologicznego dentysta usunął pacjentowi prawą górną jedynkę, pomimo iż nie zachodziła potrzeba takiego leczenia. Ponadto Dariusz N. miał ponoć zaaplikować zbyt dużą ilość znieczulenia, podczas zabiegu, przy czym "dziwnie" i nerwowo się zachowywał. Tak relacjonował przebieg wydarzeń poszkodowany. Zaalarmowana policja stwierdziła w organizmie dentysty 2,7 promila alkoholu. 

Przed składem sędziowskim 21 kwietnia zeznawali świadkowie, lekarze dentyści, do których trafił pacjent po feralnej dla niego wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Jeden z nich mówi: Zaaplikowałem do dołu zębowego lek i założyłem opatrunek, przepisałem antybiotyk. Pacjent rzeczywiście był bardzo roztrzęsiony, ale poza tym nie zauważyłem niczego niepokojącego. Nie było krwotoku. Zleciłem wykonanie zdjęcia, aby ocenić, czy ząb został usunięty w całości. Później leczenie przejęła inna osoba.

Druga dentystka tak relacjonowała kontakt z poszkodowanym: Pacjent trafił do mnie kilka dni po usunięciu zęba. Zajmowałam się przygotowaniem koron pod sąsiednie zęby oraz tak zwanej etruski w miejsce brakującej górnej jedynki. - Usunięcie zęba przez oskarżonego mogło mieć związek z jeszcze wcześniejszym zabiegiem - resekcją, czyli usunięciem części korzenia - zauważyła świadek.

Podczas pierwszej rozprawy stomatolog nie przyznał się do winy. Zaznaczył jedynie, że jego zdaniem śledztwo prowadzone było nierzetelnie, dlatego nie chciał przed sądem składać żadnych wyjaśnień. Proces trwa.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH