• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta, który narażał zdrowie swoich pacjentów, ogłosił bankructwo

en
17-05-2016, 11:29
Dentysta, który narażał zdrowie swoich pacjentów, ogłosił bankructwo Koniec kariery "oszczędnego" dentysty
Alan Morrison, dentysta który nie sterylizował narzędzi, właśnie ogłosił bankructwo. Najgorsze jeszcze przed nim. Został pozwany przez 750 pacjentów, którzy w sumie domagają się 1 mln funtów zadośćuczynienia.

Dochodzenie w toku, a Alan Morrison właśnie ogłosił bankructwo, mając ponad 4 tys. funtów długu. Najgorsze jeszcze przed nim. Został pozwany przez 750 pacjentów, którzy w sumie domagają się 1 mln funtów zadośćuczynienia.

Do tej pory ok. 2 250 jego pacjentów przeszło badania krwi w kierunku zakażenia wirusami przenoszonymi przez krew. U czterech osób wyniki badania były pozytywne, wskazały na infekcję wirusem zapalenia wątroby typu c. Jednak nie wiadomo, czy do zakażenia doszło podczas zabiegów stomatologicznych.

Pacjenci, korzystający z usług Alana Morrisona, dentysty, który prowadził praktykę w Cumnock i Drongan w Szkocji, otrzymali w styczniu 2016 r. pisma z prośbą o wykonanie badań krwi. Mieli pecha leczyć się w gabinecie dentystycznym, który był na bakier z podstawowymi procedurami higieny i bezpieczeństwa pracy. Morrison wielokrotnie używał materiałów i narzędzi jednokrotnego użytku. Nie mył, nie czyścił, nie sterylizował narzędzi i sprzętu, które tego wymagały.

To co robił dentysta Alan Morrison, lub raczej to czego nie robił, wyszło na jaw za sprawą nowej pracownicy, która miała w jego gabinecie zacząć pracę asystentki stomatologicznej.

Została poinstruowana przez, wprowadzającą ją w zakres obowiązków inną pracownicę placówki, że nie wszystko będzie tutaj przebiegało, jak przebiegać powinno. Głównie chodziło o to, że w gabinecie obowiązywała zasada wielokrotnego używania tego czego nie powinno się wielokrotnie używać, od rękawiczek poczynając, a na niesterylizowanych wiertłach kończąc.

Więcej: bbc.com

Czytaj także:
5,6 tys. osób w śmiertelnym niebezpieczenstwie z powodu beztroskiego dentysty

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH