PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta - kierownikiem, tak ale po „prześwietleniu"

NRL, ms
14-04-2015, 12:21
Dentysta - kierownikiem, tak ale po „prześwietleniu Dentysta z wyrokiem (foto: freedigitalphotos)
Lekarz dentysta, kandydat starający się o stanowisko kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą, nie może skrywać, że był karany za przewinienia zawodowe - dowodzi Naczelna Rada Lekarska i apeluje do ministra zdrowia o zmianę przepisów w tym zakresie.

NRL uważa, że komisja konkursowa, przeprowadzająca konkurs na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą, powinna mieć możliwość uzyskania wiarygodnej informacji o karalności kandydata lekarza lub lekarza dentysty za przewinienia zawodowe. Dotyczy to w szczególności kary zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych ochrony zdrowia na skutek wyroku sądu lekarskiego.

W ocenie NRL, kandydat będący lekarzem lub lekarzem dentystą już na etapie zgłoszenia do konkursu powinien złożyć oświadczenie, że zakaz taki go nie dotyczy. Brak takiego oświadczenia powinien eliminować kandydata z konkursu. NRL proponuje nałożenie na kandydata, będącego lekarzem lub lekarzem dentystą, obowiązku złożenia przed komisją konkursową oświadczenia w sprawie ukarania (lub nie) przez sąd lekarski karą, która nie uległa zatarciu.

Apel nr 7/15 VII NRL z 10 kwietnia 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   sąd   Naczelny Sąd Lekarski  

POLECAMY W SERWISACH