PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta alkoholik, zamiast na sali rozpraw - na odwyku

ws
16-07-2015, 08:08
Dentysta alkoholik, zamiast na sali rozpraw - na odwyku Dentysta na odwyku (foto: pixabay)
Dentysta z Radomska, który w stanie nietrzeźwości usunął zdrowy ząb trzynastolatce, uszkadzając jednocześnie sąsiedni, miał m.in. za ten czyn odpowiadać przed sądem. Nie pojawił się w nim, bo przebywa na kuracji psychiatrycznej oraz odwykowej.

Przesłuchanie oskarżonego dentysty odbyć się miało 14 lipca w Sądzie Rejonowym w Radomsku.

Informacja o leczeniu, podjętym przez oskarżonego, skłoniła prowadzącą postępowanie sędzię Annę Hanus-Klarę do odroczenia rozprawy. Sędzia postanowiła zasięgnąć opinii biegłych psychiatrów w kwestii stanu zdrowia Dariusza N. Biegli mają również ocenić czy leczenie oskarżonego uniemożliwia prowadzenie dalszego postępowania.

Przypomnijmy, że na komendę policji w Radomsku zgłosił się mieszkaniec Kamieńska, który stwierdził, że Dariusz N. naraził jego 13-letnią córkę na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Do zdarzenia miało dojść 30 kwietnia.

- Mundurowi ustalili, że 52-letni stomatolog, przyjmujący w gabinecie na obrzeżach Radomska, omyłkowo usunął dziewczynie siódemkę. Przy okazji sąsiedniego zęba tak wcisnął w dziąsło, że ten nieprawidłowo rośnie. Stomatolog nie zszył też rany po zębie - relacjonowała podkom. Aneta Komorowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Cztery dni później 52-letni dentysta spowodował kolizję w centrum Radomska. Z relacji wynika, że chciał uciec z miejsca zdarzenia. Badanie, przeprowadzone przez policjantów wykazało, że Dariusz N. miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Niemal dwa lata temu na policję zgłosił się inny pacjent, który opowiedział, że okaleczył go pijany dentysta (ten sam). Stomatolog miał wówczas w organizmie 2,7 prom. alkoholu.

Sąd lekarski udzielił wówczas Dariuszowi N. nagany, ale nie zawiesił go w prawie wykonywania zawodu. OIL w Lublinie prowadzi teraz kolejne postępowanie wobec Dariusza N. Dotyczy ono ostatniego incydentu.

Więcej: radomsko.naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
alkohol   pijany dentysta   sąd   OIL w Lublinie  

POLECAMY W SERWISACH