PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści wyłudzali pieniądze? Będzie sprawa w sądzie.

ms
18-08-2017, 07:22
Dentyści wyłudzali pieniądze? Będzie sprawa w sądzie. Pieniądze z ręki do ręki, nieformalne opłacanie usług stomatologicznych (foto: pixabay)
Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Rzeszowie przeciwko dwóm dentystom, którzy mieli wyłudzić z NFZ ponad 85 tys. zł.

Tomasz Sz. i Agnieszka R. nie przyznali się do winy. W trakcie śledztwa odmówili składania wyjaśnień. Za wyłudzenie ponad 85 tys. zł z NFZ oraz poświadczanie nieprawdy grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Śledztwo, prowadzone przez prokurator Ewę Romankiewicz z rzeszowskiej prokuratury, wykazało, że dentyści do rozliczenia świadczeń przesyłali do NFZ również dokumentacje z zabiegów, które wykonywali prywatnie.

Przesłuchano ponad 1000 pacjentów. Ok. 300 z nich zakwestionowało wykonane dla nich świadczenia. Pacjenci twierdzili, że takich wizyt albo było za dużo, albo konkretnych usług w ogóle im nie wykonano.

– Od pacjentów pobierano opłaty związane z wykonywaniem zabiegów protetycznych, które w całości były refundowane przez NFZ. Mówiono im, że takie zabiegi są tylko w 50 proc. pokrywane przez Fundusz. Pacjentów zapewniano, że jeżeli dopłacą do zabiegów, to zostaną one szybciej wykonane. Dentyści twierdzili, że pacjenci muszą dopłacać, bo limit pełnych refundacji jest już wyczerpany. Pacjenci płacili od 170 do 400 zł.

43-letni Tomasz Sz. prowadzi swój gabinet w Rzeszowie, a 31-letnia dentystka przyjmowała pacjentów z Tomaszem Sz. w jednym z gabinetów na terenie powiatu przeworskiego.


 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   oszuści  

POLECAMY W SERWISACH