PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści w soboty wagarują zamiast dyżurować?

en
31-07-2017, 08:48
Dentyści w soboty wagarują zamiast dyżurować? Kary umowne grożą dentystom za niedotrzymanie warunków kontraktu na leczenie w soboty (fot. pixabay)
Pracownicy OW NFZ w Łodzi skontrolowali łódzkie gabinety stomatologiczne. Na 19 praktyk, które mają kontrakt na leczenie stomatologiczne w weekendy w jednej trzeciej były drzwi zamknięte! Część dentystów pojawiła się w pracy dopiero, gdy przeczytali zawiadomienia o odbywającej się kontroli. 

Jak pisze Express Ilustrowany, pracownicy funduszu na razie nie informują o szczegółowych wynikach kontroli. Ci dentyści, których wbrew zapisom w kontrakcie nie było w gabinetach, mają teraz czas na złożenie wyjaśnienia dlaczego nie było ich w pracy. Dopiero po rozpatrzeniu tych wyjaśnień NFZ zdecyduje na temat wysokości ewentualnych kar za niewywiązanie się z umowy.

Tyle że tajemnicą poliszynela jest, że część dentystów podczas ostatniego konkursu, na lata 2017-2022, podawało w swoich ofertach, że przyjmuje pacjentów w soboty. Podkoloryzowali ofertę, by uzyskać dodatkowe punkty umożliwiające uzyskanie większego kontraktu. Tyle że żaden z nich tak nie pracuje, przyznał w rozmowie z gazetą stomatolog prowadzący praktykę w Łodzi.

Jakie będą skutki nieprawidłowości w realizacji kontraktu?  Na nierzetelnych dentystów zostaną nałożone kary umowne, których wysokość zależy od wielkości kontraktu zawartego z funduszem. Środki z zapłaconych przez placówki kar za niewywiązywanie się z umów wraca na konto przeznaczone na leczenie. Fundusz obiecuje, że będzie kontynuował kontrole, pisze Express Ilustrowany

Więcej: expressilustrowany.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   dentysta_wobec_prawa   kontraktowanie 2017  

POLECAMY W SERWISACH