PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści oszukują: leczenie zębów na Groupon i NFZ

ms
25-11-2016, 08:31
Dentyści oszukują: leczenie zębów na Groupon i NFZ Dentyści podwójnie księgowali usługi (foto: Fotolia/PTWP)
Rzeszowska prokuratura analizuje zarzuty wobec dentystów pracujących w trzech gabinetach dentystycznych. Mieli oni słać do NFZ rachunki za usługi stomatologiczne, za które brali pieniądze od pacjentów.

Informację o podejrzeniu przestępstwa zgłosił Podkarpacki OW NFZ. Wcześniej wysłał do ok. 1 tys. osób zapytania o korzystanie z konkretnych usług dentystycznych i o sposób zapłaty za nie. Okazało się, że wielu z zapytanych odpowiedziało, iż poddawali się leczeniu, płacąc za nie, co prawda stosunkowo niskie kwoty (w związku z korzystaniem z kuponów Groupon). Duża część pacjentów utrzymywała, że w ogóle nie była w uwidocznionych w pytaniu gabinetach stomatologicznych w okresie objętym dochodzeniem NFZ.

Fundusz podaje, że jeden z rzeszowskich gabinetów sprzeniewierzył z publicznej kasy ok. 42 tys. zł. Prokuratura Rejonowa dla Rzeszowa mówi o 135 osobach, które zgłosiły nadużycie.

W drugiej sprawie, dotyczącej takiego samego przestępstwa, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prawdopodobnie postawi zarzuty osobom prowadzącym dwa gabinety stomatologiczne (oba kierowane przez ten sam podmiot). Jeden z nich funkcjonuje w Rzeszowie, drugi - na terenie powiatu rzeszowskiego.

Prokuratorzy ustalili, że wyłudzenia dotyczyły usług zrealizowanych (bądź nie) na rzecz ok. 300 osób. W tym przypadku kasa NFZ została uszczuplona co najmniej o 110 tys. zł.

Kontrola NFZ dotyczyła usług dentystycznych realizowanych w okresie od 2012 do 2015 r.

Więcej: rzeszow-news.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   dentysta oszust   dentysta w więzieniu  

POLECAMY W SERWISACH