PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy prowadząc gabinet pomyślałeś o p.poż?

07-09-2012, 22:21
Lista obowiązków nakładana na właścicieli gabinetów stomatologicznych zdaje się nie mieć końca. Jeden z wymogów, o którym z reguły się nie pamięta, prowadząc praktykę lekarską, dotyczy przepisów przeciwpożarowych.

Budynek, w którym lekarz ma praktykę lekarską, musi spełniać warunki określone w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w spranie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75. z 2002 r., poz. 690 z późn. zm.).

Odpowiedzialność za stan zabezpieczenia budynku spoczywa na właścicielu budynku (Dz. U. Nr 178 z 2009 r., poz. 1380 ze zm.). W budynku nie powinno być elementów stanowiących zagrożenie dla życia ludzi (par. 16 rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów - Dz. U. Nr 109 z 2010 r., poz. 719). Zatem to stomatolog, będący właścicielem budynku, odpowiada za zapewnienie w nim ochrony przeciwpożarowej.

Zupełnie inne obowiązki nakładane są na lekarza prowadzącego stomatologiczną praktykę lekarską w jednym z pomieszczeń budynku, którego właścicielem jest ktoś inny. W takim przypadku stomatolog odpowiada za zapewnienie ochrony przeciwpożarowej zgodnie z warunkami określonymi w umowie najmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH