PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy ortodonta odpowie za założenie aparatu na 11 lat?

09-09-2012, 14:43
Czy ortodonta odpowie za założenie aparatu na 11 lat? (źródło: sxc.hu)
Czy ortodonta odpowie za założenie aparatu na 11 lat? (źródło: sxc.hu)
Amerykańska stacja CBS News donosi, że niejaki Devin Bost, oskarżył swojego ortodontę dr Brada Chvatala, za to, że ten pozwolił mu nosić aparat ortodontyczny przez11 lat bez przerwy. Jako zadośćuczynienia żąda prawie 200 tys. dolarów odszkodowania.

Wersja poszkodowanego

Z relacji pacjenta wynika, że gabinet ortodontyczny odwiedził po raz pierwszy w 1997 roku. Twierdzi, że aparat założono mu w wieku 7 lat. Zdjęto w trybie pilnym po jedenastu latach. Bost oskarżył dr Chvatala przekonując, że tak długie noszenie aparatu zupełnie zepsuło jego uzębienie. Jego prawnicy, opierając się oczywiście na ekspertyzach biegłych, dowodzą iż część zębów nadaje się już wyłącznie do usunięcia, ale będzie to bardzo trudne gdyż niektóre z nich w skomplikowany sposób wrosły w szczękę. Przedstawiają również rachunki swojego klienta na sumę ponad 35 tys. dolarów za dotychczasowe próby leczenia.

Wersja oskarżanego

Co na to wszystko dr Brad Chvatal? Wyciągnął asa z rękawa. Przekonuje, że nie mógł założyć apraratu Bostowi w 1997 roku, gdyż on sam licencję zawodową posiada dopiero od 2002 r. Z drugiej strony nie mówi nic więcej, zasłaniając się tajemnicą lekarską.

Wersja dziennikarzy

Dziennikarze CBS News nie omieszkali zapytać poszkodowanego w jaki sposób mogło dojść to takiej sytuacji. Próbowali ustalić jak często pojawiał się w gabinecie dentystycznym. Interpretację odpowiedzi od czasu do czasu pozostawiamy do własnego uznania.

Reporterzy dotarli również do innej ,dość szokującej informacji, dotyczącej Bosta. Okazuje się, że jego matka jest lekarzem

http://www.cbsnews.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   aparat ortodontyczny   odszkodowanie  

POLECAMY W SERWISACH