PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy dentysta z Radomska był pijany w pracy?

ms
27-02-2015, 07:52
Czy dentysta z Radomska był pijany w pracy? Pijany dentysta w sądzie (foto: sxc.hu)
Trwa proces stomatologa z Radomska, który oskarżony jest o to, że będąc pijanym bez uzasadnienia wyrwał pacjentowi ząb a kolejne zaczął szlifować, chociaż zgodnie z planem miał tylko pobrać odcisk szczęki.

Poszkodowany po niewczasie przerwał nieudolne próby zrealizowania usługi podejmowane przez pijanego dentystę. Pacjent bezpośrednio po zdarzeniu udał się do innego dentysty, który stwierdził, że zęby były źle oszlifowane. W sądzie pacjent zapewniał, że ząb został niepotrzebnie usunięty i to bez wykonania panoramicznego zdjęcia.

To co zostało zrobione wbrew wcześniejszym ustaleniom nie było profesjonalne - uznał specjalnie powołany biegły.

Relacja poszkodowanego była taka: stomatolog zaraz po podaniu znieczulenia zabrał się do szlifowania zębów, podawał kolejne porcje znieczulenia i dalej szlifował a w końcu wyrwał ząb. Od stomatologa czuć było woń alkoholu. Leczony mężczyzna przerwał wizytę, za którą dentysta domagał się nie 600 zł - jak wcześniej ustalono - a 3 tys. zł.

Czytaj także: Sprawa nietrzeźwego dentysty wraca do prokuratury

O tym, że dentysta pił alkohol kilka godzin przed rozpoczęciem pracy - sam powiedział policjantowi badającemu go alkomatem (stróża prawa wezwał poszkodowany). 

Podczas rozprawy stomatolog komentował, że jego zdaniem śledztwo prowadzone było nierzetelnie, dlatego odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne pytania.

Kolejna rozprawa zapowiedziana została na kwiecień 2015 r.

Proces miał ruszyć 16 września 2014 r. Sąd postanowił jednak przekazać sprawę prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Radomsku - w celu uzupełnienia braków w postępowaniu przygotowawczym. Chodziło o zgromadzenie oryginalnej dokumentacji dotyczącej leczenia. Sędziowie postulowali przesłuchanie - w charakterze świadka - stomatologów, którzy przyjęli poszkodowanego po feralnej wizycie.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
błąd dentysty   pijany dentysta   odszkodowanie   sąd  

POLECAMY W SERWISACH