• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czarne chmury nad dentystą z Radomska

jsz
03-06-2015, 10:46
Czarne chmury nad dentystą z Radomska Dentysta z problemami (foto: sxc.hu)
Okręgowa Izba Lekarska w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie lekarza dentysty Dariusza N., na którym ciąży zarzut, iż pracując pod wpływem alkoholu omyłkowo usunął 13-letniej dziewczynie siódemkę, a przy okazji uszkodził inny ząb.

To nie koniec kłopotów Dariusza N. w Sądzie Rejonowym w Radomsku miała odbyć się 2 czerwca kolejna rozprawa w jego sprawie. Dentysta oskarżony jest o przyjmowanie pacjentów pod wpływem alkoholu. W sądzie pojawił się biegły, ale nie było oskarżonego, ani jego obrońcy. Rozprawę odroczono.

Jak podaje portal radomsko.naszemiasto.pl umowę z gabinetem Dariusza N. zrywa NFZ. - W związku z niedopełnieniem warunków umowy postanowiliśmy rozwiązać kontrakt o wartości 103 tys. zł ze skutkiem natychmiastowym - poinformowała Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj także:
Sprawa nietrzeźwego dentysty wraca do prokuratury
Dentysta z Radomska znów podpadł

Przypomnijmy, że na komendę policji w Radomsku zgłosił się mieszkaniec Kamieńska, który stwierdził, że Dariusz N. naraził jego 13-letnią córkę na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Do zdarzenia miało dojść 30 kwietnia.

- Mundurowi ustalili, że 52-letni stomatolog przyjmujący w gabinecie na obrzeżach Radomska omyłkowo usunął dziewczynie siódemkę. Przy okazji sąsiedniego zęba tak wcisnął w dziąsło, że ten nieprawidłowo rośnie. Stomatolog nie zszył też rany po zębie - relacjonowała podkom. Aneta Komorowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

To nie koniec fatalnego weekendu dentysty. 52-latek w sobotnie popołudnie spowodował kolizję w centrum Radomska. Z relacji wynika, że chciał uciec z miejsca zdarzenia. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że Dariusz N. miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH