• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Cudzoziemiec dentysta z okresowym prawem wykonywania zawodu

ms
16-12-2016, 12:37
Cudzoziemiec dentysta z okresowym prawem wykonywania zawodu Dentysta cudzoziemiec w Polsce (foto: pixabay)
Od czego zależy czas, na jaki ORL przyznaje prawo wykonywania zawodu lekarzowi dentyście, cudzoziemcowi spoza UE?

Dokument, uprawniający do pobytu w Polsce, jest konieczny do przyznania prawa wykonywania zawodu lekarza cudzoziemcowi, niebędącemu obywatelem UE.

Okręgowa rada lekarska może przyznać prawo wykonywania zawodu lekarzowi dentyście na stałe albo na czas określony. W tym drugim przypadku okres, na jaki wystawia się PWZ, uzależniony jest od okresu, na jaki zostało udzielone zezwolenie na zamieszkanie na terytorium Polski.

Art. 7 ust. 1 pkt 8 ustawy z 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty, mówi, że jednym z warunków przyznania prawa wykonywania zawodu lekarza jest uzyskanie prawa pobytu na terytorium RP.

Z kolei § 29 ust. 2 pkt 1 regulaminu szczegółowego trybu postępowania w sprawach przyznawania prawa wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty stanowi, że lekarz cudzoziemiec, zamierzający kontynuować wykonywanie zawodu - w celu przyznania mu tego prawa, składa we właściwej terytorialnie izbie lekarskiej dokument uprawniający do pobytu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   cudzoziemcy   prawo wykonywania zawodu  

POLECAMY W SERWISACH