PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co z zarządzeniem prezesa NFZ w sprawie zasad wykonywania umów stomatologicznych?

ms
24-02-2017, 08:08
Co z zarządzeniem prezesa NFZ w sprawie zasad wykonywania umów stomatologicznych? Kiedy konkurs ofert w stomatologii? (foto: pixabay)
Konkursy ofert na świadczenia stomatologiczne zostaną wkrótce uruchomione - zapowiedział 22 lutego, Piotr Gryza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Czy aby na pewno?

Ministerstwo Zdrowia, przytłoczone „siecią szpitali”, nie ma czasu na wdawanie się w potyczki z tymi, którzy oprotestowali projekt zarządzenia prezesa NFZ w sprawie zasad wykonywania umów stomatologicznych.

Ostatnio na portalu Autonomia Stomatologów oceny sytuacji dokonał Andrzej Cisło, wiceprezes WIL i przewodniczący KS WIL.

Pisze on m.in. W kompletnym niedomówieniu jest bodaj najważniejszy dokument- kryteria wyboru ofert, mające od tego konkursu rangę rozporządzenia MZ.

Problem z tym aktem prawnym jest taki, że ta wersja, która obowiązuje teraz, jest nie tylko niesprawiedliwa, ale w paru miejscach nawet wewnętrznie sprzeczna.

Istnieje też druga wersja (cały czas trwa proces nowelizacji tego rozporządzenia ) oraz trzecia- z rozbudowaną zmianą załącznika stomatologicznego (niewiele lepsza od obecnie obowiązującej) – ale podpisu ministra pod nią nie ma.

Być może nadchodzące dni przyniosą jakieś rozstrzygnięcia. Równie prawdopodobna może okazać się wersja z odroczeniem postepowań konkursowych.

Jak wiadomo ich przyspieszony nieco termin Ministerstwo i Fundusz tłumaczyły koniecznością sprawnego wykonania spodziewanego uchwalenia ustawy o sieci szpitali.

Finał doprawdy trudny jest do przewidzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Andrzej Cisło   konkursy stomatologia  

POLECAMY W SERWISACH