PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co z ustaleniami Zespołu MZ w sprawie zdrowia jamy ustnej u dzieci?

ms
08-12-2016, 09:36
Co z ustaleniami Zespołu MZ w sprawie zdrowia jamy ustnej u dzieci? Oczekiwanie na efekty pracy Zespołu ds. stomatologii dziecięcej (foto: pixabay)
Minister zdrowia 2 czerwca 2016 r. powołał Zespół do spraw opracowania rozwiązań na rzecz poprawy stanu zdrowia jamy ustnej u dzieci (Dz. U. M.Z. z 2016 r. poz.60). Co z jego ustaleniami?

Zespół pracował niespełna dwa miesiące, w czasie których miał opracować rozwiązania służące poprawie stanu zdrowia jamy ustnej u dzieci. Powstać miała koncepcja stomatologicznej opieki zdrowotnej nad najmłodszym pokoleniem Polaków oraz strategia jej wdrożenia.

W pracach Zespołu brali udział m.in.: konsultant krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej, przedstawiciele Naczelnej Izby Lekarskiej, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka. Udało się. Koncepcja powstała i to w błyskawicznym tempie, zaledwie w 58 dni.

Okazuje się, że jeszcze w końcu listopada, a więc po czterech miesiącach od zakończenia prac Zespołu, trwała analiza przygotowanej koncepcji. Poinformował o tym wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Prace postępują ospale, dopiero 21 września 2016 r., w trakcie obrad Kolegium Ministra Zdrowia, przedstawione zostały ustalenia, powołanego na dwa miesiące Zespołu. Póki co – przynajmniej oficjalnie - efektów tej analizy - nie ma. Nie mówiąc już o wdrożeniu konkretnych rozwiązań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH