PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co z technikiem dentystycznym od 2017 r.?

ms
30-11-2016, 14:57
Co z technikiem dentystycznym od 2017 r.? Technik dentystyczny w klasyfikacji zawodów (foto: infoDENT24.pl)
Informację dotyczącą rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 7 listopada 2016 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy skomentował i uściślił i dr n. med. inż. Tadeusz Zdziech prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Magistrów Techniki Dentystycznej.

W rozmowie z infoDENT24.pl Tadeusz Zdziech zwrócił uwagę na fakt, że zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki społecznej z 7 listopada 2016 r. w strukturze klasyfikacji zawodów i specjalności, nowy zawód w brzmieniu:

229914 Specjalista do spraw techniki dentystycznej

obejmuje osoby posiadające co najmniej tytuł inżyniera lub równorzędny w zakresie techniki dentystycznej i usytuowany będzie w grupie II specjalistów.

Grupa ta obejmuje zawody wymagające wysokiego poziomu wiedzy zawodowej, umiejętności oraz doświadczenia w zakresie nauk:
technicznych,
przyrodniczych,
społecznych,
humanistycznych
pokrewnych.

Ich główne zadania to wdrażanie do praktyki koncepcji i teorii naukowych lub artystycznych, powiększanie dotychczasowego stanu wiedzy poprzez badania i twórczość oraz systematyczne nauczanie w tym zakresie.

Czytaj także: Technik dentystyczny – stanie się od 2017 r. specjalistą ochrony zdrowia

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH