PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Co z leczeniem implantoprotetycznym po leczeniu onkologicznym w obrębie twarzoczaszki

ms
16-05-2018, 12:07
Co z leczeniem implantoprotetycznym po leczeniu onkologicznym w obrębie twarzoczaszki Będzie o świadczenie gwarantowane? (foto: pixabay)
Minister zdrowia wdrożył procedurę, w wyniku której leczenie implantoprotetyczne dla osób po leczeniu onkologicznym w obrębie twarzoczaszki być może ujęte zostanie w koszyku świadczeń gwarantowanych.

Informacja taka pojawiła się w odpowiedzi na pytanie posłanki Marty Kubiak, która chciała wiedzieć czy minister zdrowia zamierza wystąpić z propozycją wprowadzenia zmian skutkujących ujęciem leczenia implantoprotetycznego przy rekonstrukcjach po guzach nowotworu w koszyku świadczeń gwarantowanych.

Sytuację wyjaśnia Zbigniew J. Król podsekretarz stanu w MZ.

Powstała karta problemu zdrowotnego
W celu sprawdzenia czy dostępne leczenie w sposób optymalny zapewnia opiekę pacjentom z zasygnalizowanymi stanami chorobowymi oraz czy leczenie implantoprotetyczne może stanowić skuteczną, bezpieczną i efektywną alternatywną technologię względem tych, które są aktualnie ujęte w wykazie świadczeń gwarantowanych - w Ministerstwie Zdrowia została opracowana karta problemu zdrowotnego w sprawie świadczenia opieki zdrowotnej uzupełnienie protetyczne wsparte o implanty wraz z kontrolą pozabiegową oraz ewentualną koniecznością usunięcia implantów dla pacjentów.

Karta będzie podstawą oceny technologii medycznej i przygotowania rekomendacji prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

W ramach tej karty określono warunki realizacji świadczenia i przygotowano uzasadnienie dla wydania oceny i rekomendacji prezesa Agencji.

Zgodnie z wewnętrzną procedurą karta problemu zdrowotnego była rozesłana do zainteresowanych departamentów Ministerstwa Zdrowia w celu zaopiniowania propozycji świadczenia do oceny.

Prezes AOTMiT analizuje zasadność realizacji procedury jako świadczenia gwarantowanego

Na podstawie zgłoszonych uwag została przygotowana ostateczna wersja karty, która wraz ze stosownym zleceniem została przesłana do Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji z prośbą o przygotowanie rekomendacji w sprawie zasadności zakwalifikowania przedmiotowego świadczenia opieki zdrowotnej jako świadczenia gwarantowanego.

Minister Zdrowia wyznaczył prezesowi Agencji termin realizacji zlecenia do 240 dni od otrzymania zlecenia.

Zgodnie z art. 31b ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. 2017, poz. 1938 z późn. zm.), kwalifikacji świadczenia opieki zdrowotnej jako świadczenia gwarantowanego, dokonuje minister zdrowia po uzyskaniu rekomendacji prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

POLECAMY W SERWISACH

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.