PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Chciał 10 tys. od dentystki, bo go… nie leczyła

ms
19-06-2017, 12:52
Chciał 10 tys. od dentystki, bo go… nie leczyła Pozew za nieleczenie zębów (foto: pixabay)
Więźniowie mają różne pomysły, żeby zdobyć pieniądze. Na jeden taki pomysł wpadł osadzony, który cierpiał na ból zęba. Aresztant wniósł pozew przeciwko dentystce, gdyż przez trzy miesiące nie otrzymał pomocy stomatologicznej,  pomimo bólu zęba.

Na miesiąc przed dolegliwością więzień był leczony u pozwanej dentystki, gdy tylko zaczął odczuwać ból próbował umówić wizytę, przez trzy miesiące bezskutecznie.

Centralny Zarząd Służby Więziennej uznał zasadność skargi powoda dotyczącej nierealizowania konsultacji stomatologicznej.

Pozwana jest cywilnym pracownikiem Zakładu Karnego zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w wymiarze 0,95 etatu. Nie wchodząc w szczegóły kto zawinił, tego że pacjent nie mógł skorzystać z pomocy stomatologicznej, Sąd Rejonowy w Człuchowie I Wydział Cywilny oddalił powództwo.

Sędziowie wyjaśnili, że zgonie z przepisem art. 120 § 1 kodeksu pracy - w razie wyrządzenia przez pracownika przy wykonywaniu przez niego obowiązków pracowniczych szkody osobie trzeciej, zobowiązany do naprawienia szkody jest wyłącznie pracodawca.

Na pracodawcy ciąży ryzyko osobowe. Powoduje to, że jest on zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej przez pracownika osobie trzeciej podczas lub w związku ze świadczeniem przez niego pracy. Odpowiedzialność ta ma charakter wyłączny. W związku z tym osoba trzecia nie może swoich roszczeń kierować bezpośrednio do pracownika - sprawcy szkody.

sygn. akt: I C 228/16

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd  

POLECAMY W SERWISACH