PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Certyfikat ISO kiedy ważny, a kiedy nie

jsz
05-06-2014, 08:03
Certyfikat ISO kiedy ważny, a kiedy nie Certyfikat ISO kiedy ważny, a kiedy czy nie (foto: freedigitalphotos)
Często zdarza się, że świadczeniodawca realizujący usług stomatologiczne, ma certyfikat ISO 9001, którego ważność upływa w dniu złożenia oferty lub w momencie uruchomienia kontraktu. Co wówczas?

O ile certyfikat ISO 9001 systemu zarządzania jakością jest ważny w dniu złożenia oferty, ale w momencie rozpoczęcia realizowania usług - już nie przestanie - nie można w ofercie zgłoszonej komisji konkursowej NFZ wpisać posiadania takiego certyfikatu.

Natomiast w sytuacji gdy certyfikat ISO, uzyskany został od jednostki niegdyś znajdującej się na liście podmiotów akredytowanych, ale w chwili złożenia oferty firma ta już na takiej liście się nie znajduje -certyfikat - o ile jest ważny - będzie akceptowany przez komisję konkursową. Jest jednak jeden warunek, dokument musi spełniać wszystkie wymagania określone przez NFZ.

W przypadku gdy oferent realizuje usługi w kilku miejscach i składa kilka ofert - może wskazać, że jest posiadaczem certyfikatu ISO 9001, ale tylko wówczas, gdy na certyfikacie, bądź załączniku do takiego certyfikatu, są wymienione wszystkie miejsca udzielania świadczeń, które obejmuje certyfikat.

W sytuacji gdy świadczeniodawca pozytywnie zakończył proces akredytacji i ma przyrzeczenie uzyskania certyfikatu ISO 9001, który będzie obowiązywał od pierwszego dnia realizacji usług stomatologicznych, ale formalnie w dniu składania oferty jeszcze go nie ma - oferent nie może udzielić pozytywnej odpowiedzi na pytanie o posiadanie certyfikatu systemu zarządzania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH