PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bez reperkusji: mniejszy kontrakt - mniejsza liczba godzin pracy

ms
07-04-2016, 08:01
Bez reperkusji: mniejszy kontrakt - mniejsza liczba godzin pracy Na Śląsku dobra zmiana dla lekarzy dentystów (foto: pixabay)
Lekarze dentyści wracają z tarczą z potyczki z OW NFZ w Katowicach dotyczącej zmniejszenia liczby godzin czasu pracy proporcjonalnie do wielkości kontraktu bez konieczności zrywania obowiązującej umowy.

Śląski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach starał się wymusić na lekarzach dentystach, aby ci przystawali na zrywanie kontraktu w przypadku zmniejszania liczby godzin czasu pracy proporcjonalnie do wielkości kontraktu. O konflikcie infoDET24.pl pisał niejednokrotnie.

Przeciwko przymuszaniu dentystów do składania kontrowersyjnych deklaracji stanęły kierownictwa OIL w Katowicach i Częstochowie oraz Beskidzkiej Izby Lekarskiej, ich walkę wsparła NRL.

Determinacja opłacała się. W negocjacjach z dyrektorem ŚOW NFZ uzgodniono, że lekarze dentyści z terenu województwa śląskiego nie będą musieli obawiać się zerwania  obowiązującej umowy w przypadku zmniejszenia liczby godzin czasu pracy proporcjonalnie do wielkości przyznanych punktów rozliczeniowych (wysokości kontraktu).

Uzgodniono jeszcze jedną, niezwykle istotną dla świadczeniodawców kwestię, otóż dyrektor ŚOW NFZ, przy podejmowanych kontrolach, będzie stosował ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, a więc także przepisy dotyczące terminu zawiadamiania o zamiarze wszczęcia  kontroli. Nie powinni zatem nawiedzać świadczeniodawców kontrolerzy NFZ, którzy znienacka rozpoczynaliby inspekcje.

Powstać ma także wspólny zespół świadczeniodawców i NFZ mający przygotować wytyczne do najbliższego kontraktowania w AOS i stomatologii.

Dyrektor ŚOW NFZ umożliwić ma udział w posiedzeniach Rady ŚOW NFZ przedstawicieli trzech samorządów lekarskich działających na terenie województwa śląskiego, z uwzględnieniem zasady: jeden lekarz i jeden lekarza dentysta z każdej OIL.

Czytaj także: ŚIL o ankiecie ŚOW NFZ w sprawie kontraktowania świadczeń stomatologicznych na Śląsku
ŚIL: Kto i co w sprawie proporcjonalnego zmniejszenia wymiaru czasu pracy lekarzy stomatologów
Nie odpowiadajcie na ankietę o kontraktowanie świadczeń stomatologicznych na Śląsku
Co z kontraktowaniem świadczeń stomatologicznych na Śląsku
Walka o zmianę czasu pracy dentystów wobec mniejszego wymiaru etatu przeliczeniowego

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kontraktowanie   kontrole gabinetu   OIL w Katowicach  

POLECAMY W SERWISACH