PARTNER PORTALU
partner portalu

Aneks a renegocjacja ceny

NFZ/szaft
14-10-2014, 11:25
Aneks a renegocjacja ceny Renegocjacja ceny po podpisaniu aneksu nie jest możliwa (fot. Fotolia/PTWP)
W przypadku renegocjowania umów wieloletnich cena nie podlega negocjacji – przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jeden z lekarzy dentystów chciał wiedzieć, czy możliwa jest renegocjacja ceny po podpisaniu aneksu do 31 kwietnia 2016 roku?

Według specjalistów NFZ, nie jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Stanowią o tym zapisy art. 158. ust.1. Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Mówią one, iż nieważna jest zmiana zawartej umowy, jeżeli dotyczy ona warunków, które podlegały ocenie przy wyborze oferty, chyba że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
renegocjacja ceny   NFZ   kontrakt   kontrakty: aneksowanie  

POLECAMY W SERWISACH