PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

9,8 mln dolarów odszkodowania za błąd dentystów

19-10-2012, 21:44
9,8 mln dolarów odszkodowania za błąd dentystów (źródłó: pixmac.pl)
9,8 mln dolarów odszkodowania za błąd dentystów (źródłó: pixmac.pl)
Sąd w White Plains (N.Y.) przyznał rekordową sumę odszkodowania dla 49-letniego mężczyzny, który doznał poważnych powikłań po nieudanej ekstrakcji zęba

W 2007 roku Harold Haggins trafił do gabinetu dr Williama Moodyego z bólem zęba. Dentysta uznał (nie znamy dokładnej diagnozy), że przyczyną cierpienia jest ząb mądrości, który postanowił usunąć. Według poszkodowanego ekstrakcja była przeprowadzona podczas trzech wizyt. W końcu z przekonaniem, że ósemka została usunięta lekarz odesłał pacjenta do domu.

Kilka godzin później, z powodu nawracającego bólu, pacjent leżał już na oddziale chirurgii w miejscowym szpitalu. Tam poinformowano go, że ząb nie został usunięty w całości. Lekarze podjęli się zabiegu, ale jak się później okazało, wykonali go niewłaściwie.
Kolejne lata były dla Hagginsa koszmarem. Jak wynika z dokumentów sądowych doszło u niego do uszkodzenia nerwów, które oprócz przewlekłego bólu spowodowały zaburzenia pamięci i depresję. Z powodu bólu poszkodowany musiał zrezygnować z pracy.

Sąd uznał, że nierzetelnością lekarską nie wykazał się tylko Moody, ale i lekarz ze szpitala miejskiego.
Fala krytyki w USA spadła jednak głównie na tego pierwszego, tym bardziej, że był on już znany pacjentom, niekoniecznie z fachowej strony. W 2009 roku dentysta wszczął awanturę przed swoim gabinetem, gdyż ktoś zaparkował samochód na jego miejscu. Bójkę, w której lekarz popchnął kobietę, nagrywał przypadkowy przechodzień a film trafił do internetu.

źródło: YouTube.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   odszkodowanie   nieudana ekstrakcja   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH