PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

100 tys. zł za bolący ząb

ws
04-12-2015, 10:48
100 tys. zł za bolący ząb 100 tys. zł za fragment narzędzia zostawionego w leczonym zębie (foto: pixabay)
Leczenie kanałowe zakończyło się niepowodzeniem, bo po nim pozostał w zębie szczątek wiertła. Ból i inne niedogodności pacjent wycenił na 100 tys. zł. O tego rzędu kwoty zadośćuczynienia, coraz częściej występują pacjenci gabinetów dentystycznych i to niezależnie od doznanych krzywd fizycznych i psychicznych.

Zaczęło się banalnie. Dwa lata temu mieszkańca gminy Zwierzyniec zaczął boleć ząb, zrozumiałe zatem, że najszybciej - jak to było możliwe - udał się on do dentysty (w tym przypadku do dentystki). Obie strony, pacjent i dentystka, uzgodniły leczenie kanałowe zęba. Nie skończyło się jednak ono po  myśli pacjenta. Ból nie ustąpił. Dentystka nie potrafiła ustalić przyczyn dolegliwości.

Po dwóch miesiącach cierpienia mężczyzna postanowił wykonać zdjęcie rentgenowskie uzębienia. Okazało się, że w leczonym kanałowo zębie tkwił fragment narzędzia dentystycznego.

Pacjent skierował pozew do sądu, wyceniając swoje szkody fizyczne, materialne, psychiczne na 100 tys. zł. Sprawa znajduje się w początkowej fazie rozpoznania.

Więcej: kronikatygodnia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH