• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

10 lat leczenia ortodontycznego kończy się w sądzie

ms
18-11-2016, 07:15
10 lat leczenia ortodontycznego kończy się w sądzie Błąd dentystki (foto: pixabay)
Sandra Nowakowska z Lubska domaga się 90 tys. zł od dentystki, która przez 10 lat bezskutecznie korygowała zgryz 19-letniej wówczas dziewczynie - podały media.

Z relacji pacjentki wynika, że przez szereg lat poddawała się leczeniu w jednym z gabinetów dentystycznych w Żarach. Niestety pożądany efekt z każdym rokiem, zamiast się przybliżać, oddalał się coraz bardziej.

Dwaj dentyści, niezależnie oceniający stan pacjentki, uświadomili kobiecie, że niepożądane zmiany w jej szczęce są, niestety, bardzo zaawansowane. Jedynym ratunkiem w tej sytuacji może być operacja chirurgiczna, aczkolwiek pożądany efekt wcale nie jest pewnny. Problemem jest także koszt zabiegu określony na ok. 35 tys. zł.

Sandra Nowakowska twierdzi, że początkowo dentystka z Żar wyraziła gotowość pokrycia kosztów operacji ratującej zdrowie dziewczyny, jednak ze swoich  deklaracji ostatecznie się wycofała.

W tej sytuacji pacjentka chce złożyć pozew w sądzie, domagając się 90 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania. Sandra Nowakowska zapowiada, że ewentualnie zasądzone pieniądze przeznaczy na korektę zdeformowanej szczęki.

Więcej: poscigi.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   ortodoncja   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH