• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu
Warsztaty wybranych umiejętności menedżerskich w zarządzaniu podmiotem leczniczym
 • Tematyka: Zarządzanie i Marketing
 • Prowadzący: Maciej Rogala
 • Czas trwania wykładów w godzinach: 6
 • Wyżywienie: Tak
 • Nocleg: Nie
 • Organizator: Naczelna Izba Lekarska
 • Telefon: 22/5591310; 22/5591344
 • E-mail: odz@hipokrates.org

Cel szkolenia: Celem warsztatów jest zwiększenie kluczowych kompetencji menedżerskich poprzez dostarczenie ich uczestnikom praktycznej wiedzy i umiejętności, jakie będą mogli wykorzystywać w operacyjnym i strategicznym zarządzaniu podmiotem leczniczym w warunkach silnej i stale rosnącej konkurencji na rynku usług zdrowotnych.

Zróżnicowane formy szkoleniowe w postaci interaktywnych warsztatów, wykładów, dyskusji, przeglądu najlepszych praktyk oraz pracy grupowej w oparciu o case studies pozwolą uporządkować i pogłębić wiedzę i umiejętności menedżerskie w następujących obszarach: konstruowania biznes plan w ramach planowanej lub już prowadzonej działalności leczniczej, praktycznego stosowania i analizowania wskaźników efektywności zasobów (ludzkich, finansowych i strukturalnych), tworzenia i implementacji strategicznych rozwiązań w obszarze komunikacji marketingowej, analizy najnowszych i najważniejszych trendów na rynku usług medycznych, diagnozowania kultury organizacyjnej i jej wpływu na zarządzanie zasobami ludzkimi (m.in. efektywność systemów motywacyjnych) oraz form i zasad współpracy rynkowej z innymi podmiotami działającymi w sektorze ochrony zdrowia.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość pracy grupowej nad specjalnie przygotowanymi case studies, do których rozwiązania będą niezbędne narzędzia menedżerskie prezentowane w trakcie szkolenia. Dodatkową wartością szkolenia będzie okazja do wymiany doświadczeń profesjonalnych i dyskusji nad wdrażaniem skutecznych rozwiązań z zakresie organizacji i zarządzania jednostkami, którymi kierują lub w których pracują uczestnicy warsztatów.

Grupa docelowa: lekarze wszystkich typów specjalizacji z co najmniej kilkuletnim stażem zawodowym, pracujący w klinikach, instytutach, oddziałach szpitalnych, poradniach POZ i AOS, centrach medycznych oraz wykonujący indywidualne i grupowe praktyki a także lekarze pełniący funkcje menedżerskie we wszystkich rodzajach działalności leczniczej (w tym: ordynatorzy i kierownicy oddziałów oraz ich zastępcy, koordynatorzy, dyrektorzy i ich zastępcy, prezesi zarządu, członkowie rad społecznych i zarządów).

Szkolenie adresowane jest również do lekarzy, którzy - niezależnie od zajmowanego stanowiska i stażu zawodowego - planują w najbliższej przyszłości rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub zamierzają ubiegać się o stanowiska kierownicze w sektorze ochrony zdrowia.

Szkolenie prowadzone jest w  formie warsztatów.

 

Zapisy: www.odz.nil.org.pl

POLECAMY W SERWISACH