PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu
Spotkajmy się w... Rzeszowie! Konferencja medyczna.
 • Tematyka: Konferencje, sympozja, targi, wystawy
 • Prowadzący: Michał Jegier, Marcin Aluchna, Michał Ganowicz, Izabela Tkacz- Ciebiera, Mateusz Szkliniarz
 • Czas trwania wykładów w godzinach: 18
 • Wyżywienie: Tak
 • Nocleg: Nie
 • Organizator: Dentomax Anna Grygorczuk
 • Telefon: 604171017
 • E-mail: szkolenia@dentomax.com.pl

 

Spotkajmy się w … Rzeszowie :)

 

 

 

Miejsce: Hotel „Rzeszów” w Rzeszowie

 

Koszt: 390 zł przy wpłacie do 9 kwietnia, później 450 zł

 

Punkty edukacyjne: 18

 

Zapisy: online: www.szkolenia.dentomax.pl lub telefonicznie: 533-984-223

 

 

 

Wpłaty prosimy kierować na konto: 11 1140 2017 0000 4502 0379 5721

 

 

 

Program kursu:

 

Piątek, 20 kwietnia

 

godz.9-11 product specialist DMG Anna Kołek „Icon- infiltracja próchnicy początkowej. Likwidacja białych plam bez borowania.”

 

godz.11-12 dr n. Med. Izabela Tkacz-Ciebiera\"Niechirurgiczne metody leczenia pacjentów cierpiących na zapalenie dziąseł i przyzębia\" .

 

 

 

godz.12-13 lek.dent. Mateusz Szkliniarz „Spojrzenie na radiologię stomatologiczną, czyli jak i na co patrzeć, aby zobaczyć diagnozę”

 

Prezentacja dotyka różnych aspektów obrazowania RTG w gabinecie stomatologicznym. Przedstawia możliwości, oraz ograniczenia poszczególnych typów badań obrazowych w stomatologii: zdjęć punktowych, pantomograficznych oraz 3D. W szczególności przybliża przydatność wykonywania badań CBCT w konkretnych sytuacjach klinicznych, gdzie zdjęcia radiologiczne 2D nie umożliwiają postawienia prawidłowej diagnozy. Słuchacze dowiedzą się co należy zamieścić w skierowaniu na badanie 3D, aby było ono diagnostycznie przydatne. Poznają także zasady poruszania się po skanie wraz z podstawami diagnostyki CBCT

 

 

Godz.13.00-13.30 lunch w formie bufetu

 

 

 

godz.13.30-15 CHEMA (szczegóły wkrótce)

 

 

 

godz.15-18 dr n.med. Marcin Aluchna \" Wypełnienia nieplastyczne-wkład nakład endokorona\"

 

Zastosowanie rozwiązania jakim jest wypełnienie nieplastyczne zamiast klasycznego wypełniania ubytku pozwala na wyeliminowanie wielu ułomności materiałów złożonych. Zależnie od metody postępowania możliwe jest modyfikowanie techniki zabiegowej. Podczas spotkania omówione zostaną zasady postępowania podczas opracowania ubytku , metody modelowania wkładów nakładów i endokoron , oraz techniki ich cementowania. Prezentacja własnych przypadków klinicznych pozwoli krok po kroku prześledzić omawiane zagadnienia.

 

 

 

 

 

Sobota, 21 kwietnia

 

godz. 9-12 dr n.med. Michał Ganowicz „Wypełnienie czy nakład? – czyli kiedy wypełnienie wystarczy, a kiedy nie…”

 

 1. Powtórka z anatomii zębów bocznych.

 2. Kiedy zrobić wypełnienie, a kiedy wkład lub nakład koronowy?

 3. Adhezja.

 4. Jak w prosty sposób odbudować ząb metodą bezpośrednią.

 5. Opracowanie zębów pod wkłady i nakłady koronowe.

 6. Cementowanie wkładów i nakładów koronowych.

 7. Dostosowanie zębów do zgryzu.

 

8. Opracowanie i polerowanie uzupełnień.

 

 

 

godz.12-12.30 lunch w formie bufetu

 

 

 

godz.12.30- 15.30 dr n.med. Michał Jegier „Szczelne, trójwymiarowe wypełnienie systemu kanałowego w każdej sytuacji klinicznej”

 

 

 

Podczas wykładu omówione będą metody wypełniania systemów kanałowych z uwzględnieniem:

 

•      szczegółów anatomicznych istotnych podczas wypełniania kanałów

 

•      założeń i metodologii wypełnianie systemu kanałowego metodą ciągłej fali (EQV)

 

•      zastosowania metody jednego ćwieka

 

•      wypełniania kanałów z szerokim wierzchołkiem - apical plug

 

•      postępowania z perforacjami

 

•      omówienia metoda kanapki

 

•      zabezpieczenia systemu kanałowego przed przeciekiem koronowym

 

 

 

Omawiane zagadnienia będą ilustrowane własnymi przypadkami klinicznymi z dokładnym omówieniem wykorzystanych technik, materiałów i narzędzi.

 

 

 

godz.15.30-17 dr n.med. Michał Jegier, pokaz na żywo

 

W trakcie pokazu na żywo zaprezentowana będzie metoda wypełniania kanałów przy pomocy systemu EQV oraz zamknięcie perforacji materiałem MTA.

 

 

 

 

 

Info o wykładowcach:

 

 

 

dr n.med.Marcin Aluchna-Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie 1986, specjalista I stopnia stomatologii ogólnej i specjalista II stopnia stomatologii zachowawczej. W latach 2000-2008 pracownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej IS AM w Warszawie na stanowisku wykładowcy. Obecnie współpracownik Działu Kształcenia Podyplomowego WUM. Autor i współautor ponad 90 publikacji. Prowadzi wykłady z zakresu stomatologii estetycznej, odtwórczej i minimalnie inwazyjnej oraz pośrednich metod wykonywania wypełnień. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej i Rady Naukowej Towarzystwa Odtworzenia Tura Polskiego

 

 

 

dr n.med. Michał Ganowicz-Dr n. med. Michał Ganowicz jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Dyplom lekarza i uprawnienia do wykonywania zawodu uzyskał w roku 2002. Posiada specjalizację w zakresie stomatologii zachowawczej z endodoncją. Ma szeroką wiedzę teoretyczną, a także wysokie kwalifikacje zawodowe uzyskane, między innymi, na licznych kursach i konferencjach. Ponadto opublikował wiele prac i artykułów naukowych. Swoją pasje do stomatologii dzieli między praktykę i zajecia naukowo-dydaktyczne, prowadzi szkolenia dla studentów medycyny, stomatologów oraz asystentek stomatologicznych.

 

W swojej karierze zawodowej doktor Ganowicz współpracował m.in. z Zakładem Stomatologii Zachowawczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Należy do stowarzyszenia IADR (International Association for Dental Research)

 

 

 

dr n.med. Michał Jegier -Specjalista stomatologii zachowawczej, endodoncji i periodontologi. Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doktor nauk medycznych w zakresie stomatologii. Od ponad 7 lat specjalizuje się w endodoncji oraz stomatologii mikroskopowej. Jest perfekcjonistą a praca z mikroskopem operacyjnym pozwala mu stale doskonalić umiejętności. Od 5 lat prowadzi zajęcia z Endodoncji Klinicznej dla studentów Studiów Anglojęzycznych UM w Łodzi.  Autor kursów medycznych poświęconych tematyce endodontycznej i pracy z mikroskopem.

 

 

 

lek.stom. Mateusz Szkliniarz- Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył studia na wydziale lekarskim, oddziale lekarsko-dentystycznym. Tytuł lekarza dentysty uzyskał w 2007 r. Swoje umiejętności zawodowe podnosi na licznych kursach i szkoleniach. Jego pasje zawodowe to szeroko pojęta stomatologia mikroskopowa oraz nowoczesna diagnostyka obrazowa. Zajmuje się również prowadzeniem szkoleń z zakresu radiologii stomatologicznej dla lekarzy stomatologów oraz techników radiologii.

 

 

 

POLECAMY W SERWISACH