PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znamy terminy testów PES ze stomatologii

CEM/ŁS
26-01-2015, 08:22
Znamy terminy testów PES ze stomatologii PES - podajemy terminy egzaminów w sesji wiosennej 2015 (fot. sxc.hu)
Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi podało terminy testów PES z: chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, periodontologii, protetyki, stomatologii dziecięcej oraz stomatologii zachowawczej z endodoncją.

Najmniej czasu do nauki mają kandydaci na ortodontów. PES z tej dziedziny - już 6 marca - otworzy sesję wiosenną. Ostatni PES odbędzie się 13 kwietnia - z protetyki.

PES - terminy w sesji wiosennej 2015

Ortodoncja - 6 marca

Chirurgia stomatologiczna - 9 marca

Stomatologia zachowawcza z endodoncją - 23 marca

Periodontologia - 31 marca

Stomatologia dziecięca - 7 kwietnia

Protetyka - 13 kwietnia

CEM zastrzega, że terminy egzaminów testowych mogą ulec zmianie. Ostateczne są wysyłane do zainteresowanych listem poleconym najpóźniej 14 dni przed datą egzaminu.

Przypomnijmy, że egzamin testowy PES jest sprawdzianem wiadomości teoretycznych z zakresu objętego programem danej specjalizacji. Składa się z zestawu 120 zadań, opracowanego w formie książeczki testowej. Każde zadanie zawiera 5 możliwych odpowiedzi, przy czym tylko jedna jest prawidłowa. Zgodnie z regulaminem, egzamin testowy dla danej dziedziny jest przeprowadzany dla wszystkich lekarzy w skali kraju jednocześnie, w terminie i miejscu ustalonym przez dyrektora CEM. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Centrum Egzaminów Medycznych   PES   PES terminy  

POLECAMY W SERWISACH