PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Złoty Otis dla stomatologa

en
19-04-2017, 08:38
 Złoty Otis dla stomatologa Prof. dr hab. Wanda Stokowska
Polski Nobel w medycynie - Złoty Otis w tym roku trafił w ręce prof. dr hab. Wandy Stokowskiej, która tę honorową nagrodę zaufania otrzymała za dorobek naukowo-badawczy w medycynie.

- To nie jest tylko moja nagroda, to jest nagroda mojego zespołu - Zakładu Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, powiedziała na gali wręczania nagród prof. Stokowska.

 Prof. Wanda Stokowska była kierownikiem Zakładu Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w latach 1994-2013. Jest autorem, bądź współautorem ponad 250 prac naukowych opublikowanych w większości w czasopismach o tematyce stomatologicznej, oraz 195 komunikatów zjazdowych wygłoszonych na 39 zjazdach krajowych i 8 zagranicznych, promotorem 22 zakończonych przewodów doktorskich. Jej pracownicy przeprowadzili 7 przewodów habilitacyjnych, a jeden uzyskał tytuł profesora.

Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Oddziału Białostockiego PTS. W latach 2004-2012 była przewodniczącą Sekcji Periodontologii PTS. W czasie tej kadencji zorganizowała cztery Konferencje Międzynarodowe. W 2013 roku otrzymała Medal PTS „Za zasługi dla Stomatologii Polskiej”.

Więcej: zlotyotis.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
nagrody   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH